Rajt-célgyőzelem Ausztráliában

Lewis HamiltonElindult a 66. Formula?1-es szezon. A világbajnoki címvédő Lewis Hamiltonnak, a Mercedes brit pilótájának győzelmével zárult a mai idénynyitó Ausztrál Nagydíj. A 30 éves versenyző pályafutása során 34. alkalommal állhatott fel a dobogó felső fokára, mögötte csapattársa, a német Nico Rosberg végzett a második helyen.

A világbajnoki címvédő nyerte a szombati időmérő edzést, így ő rajtolt ma az első helyről. A brit versenyzőnek ez volt pályafutása 39. pole pozíciója, Melbourne-ben pedig immár negyedszer indult az élről, mely korábban még senkinek nem sikerült. Az időmérőn a nehéz pénzügyi helyzetben lévő Manor?Ferrari nem tudta pályára küldeni a 45-ös Roberto Merhit és a 46-os Will Stevenst, így csak 9 istálló 18 pilótája küzdött meg a rajthelyekért. Az 58 körös Ausztrál Nagydíj 6 órakor kezdődött a megújult Dunán. A teljes rajtsorrend a rajtszámokkal:

1. sor: 44 Lewis Hamilton (brit, Mercedes), 6 Nico Rosberg (német, Mercedes)
2. sor: 19 Felipe Massa 19 (brazil, Williams?Mercedes), 5 Sebastian Vettel (német, Ferrari)
3. sor: 7 Kimi Räikkönen (finn, Ferrari), 77 Valtteri Bottas (finn, Williams?Mercedes)
4. sor: 3 Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull?Renault), 55 Carlos Sainz Jr. (spanyol, Toro Rosso?Renault)
5. sor: 8 Romain Grosjean (francia, Lotus?Mercedes), 13 Pastor Maldonado (venezuelai, Lotus?Mercedes)
6. sor: 12 Felipe Nasr (brazil, Sauber?Ferrari), 33 Max Verstappen (holland, Toro Rosso?Renault)
7. sor: 26 Danyiil Kvjat (orosz, Red Bull?Renault), 27 Nico Hülkenberg (német, Force India?Mercedes)
8. sor: 11 Sergio Perez (mexikói, Force India?Mercedes), 9 Marcus Ericsson (svéd, Sauber?Ferrari)
9. sor: 22 Jenson Button (brit, McLaren?Honda), 14 Kevin Magnussen (dán, McLaren?Honda)

Harmadikként a négyszeres vb-győztes Sebastian Vettel, a Ferrari német pilótája zárta a versenyt, így egy dobogós helyezéssel mutatkozott be a maranellói istállónál. (A díjátadón Arnold Schwarzenegger készítette az interjúkat.) A rajtrácson csupán 15 autó foglalta el a helyét, Valtteri Bottas, a Williams finn pilótája hátfájdalmai miatt nem tudta vállalni a versenyt, az orosz Danyiil Kvjat (Red Bull) és a dán Kevin Magnussen (McLaren) autója pedig a bemelegítő körben, műszaki hiba miatt megállt.

Nagyszerűen teljesítettek azok az újoncok, akik rajthoz tudtak állni: a brazil Felipe Nasr (Sauber) fantasztikus teljesítményt nyújtva ötödik lett élete első F1-es futamán, ifjabb Carlos Sainz (Toro Rosso) szintén pontot szerzett, mert kilencedikként zárt, a mindössze 17 éves holland Max Verstappen (Toro Rosso) pedig pontszerző helyen haladva volt kénytelen műszaki hiba miatt feladni a viadalt a 32. körben. A világbajnoki idény két hét múlva, Malajziában folytatódik. A 2015-ös versenynaptár:

20. November 29-e: Abu-dhabi Nagydíj

Nem kell július 26-án vasárnapig, a 30. Magyar Nagydíjig várnunk, hogy versenyautókat lássunk Budapesten. Mint csütörtökön megírtuk, május 1-jén pénteken az F1-es autók a tervek szerint kétszer is végigszáguldanak a belvárosi utakon a Duna mindkét oldalán.