Steinbach nagyon várja a BL-t

Laura SteinbachA Fradi női kézilabdásainak egyik új játékosa a német válogatott Laura Steinbach. ? Leverkusenben játszottam korábban, legjobb nemzetközi eredményünk a KEK-elődöntőbe jutás volt ? mondta a kitűnő játékos Takács Gábornak.

Egyébként éppen a németek ütöttek el bennünket a 2011-es VB-részvételtől. A londoni olimpiára azonban hozzánk hasonlóan ők sem jutottak ki. ? Nagyon szerettem Leverkusenben játszani. Ebben a kisvárosban imádják a sportot, a futballcsapat mérkőzésein mindig telt ház van. Többször is csak hajszál választotta el a fiúkat a Bundesliga megnyerésétől. Mi kézisek és a kosarasok is nagy népszerűségnek örvendtünk. Több leverkuseni vesz rész a most zajló moszkvai atlétikai világbajnokságon is. Sajnos a BL-ben még soha nem játszottam. Ez is motivált abban, hogy a Fradihoz jöjjek. Remélem, hogy a szeptemberi selejtezőt sikerrel vesszük és ott leszünk a főtáblán! Már alig várom ezeket a meccseket. Az FTC igen komoly játékerőt képvisel, nem véletlenül nyert kétszer egymás után KEK-et. Ezért aztán magas a mérce: a Bajnokok Ligájában a legjobb négy közé jutás a hivatalos célkitűzés.

Steinbach szinte otthon érzi magát a Népligetben. A közönség egy része, amely még az edzésekre is kijár, hamar befogadta. Az iránta táplált rokonszenvet egyébként ?élesben? is megtapasztalhatja a hétvégén: augusztus 17-18-án az első ízben kiírt Elek Gyula Nemzetközi Kézilabda Kupán. A tornán a Fradi ellenfelei a korábbi BL-győztes Larvik, a Rosztov Don és a Siófok lesznek.

Kikaptunk az V. U19-es férfi kézilabda vb-n

Elszenvedtük első vereségünket a péntek óta Budaörsön és Érden zajló vb-n. Tegnap este Budaörsön Magyarország?Németország 23:40 (11:16). A pénteki Venezuela elleni 39:17-ről már beszámoltunk, vasárnap Érden Gabon?Magyarország 17:29 (9:15), kedden ugyanott Ausztria?Magyarország 20:20 (8:8). A D-csoport zárómérkőzését holnap este fél 7-kor Érden a norvégokkal játsszuk. Hat csapatból az első négy jut tovább, a maradék kettő a 17-24. helyért, az Elnöki Kupáért játszik.