Debrecen a Dunán

DVSC zászlóA Duna képernyőjén láthatjuk a Debrecen?Strömsgodset EL-visszavágót. Az MTVA megállapodott a Loki klubvezetésével, hogy a Debrecen Európa Liga-visszavágó mérkőzését élőben közvetíti csütörtökön ? tudatta az MTVA Sajtóiroda.

A DVSC Európa Liga-selejtező mérkőzésének közvetítésével a közmédia elmondhatja, hogy a nemzetközi kupákban érdekelt összes magyar együttes legalább egyik selejtezőmérkőzését közvetíti. Mint ismeretes, a hajdúságiak 2:2-s (félidő 0:1) döntetlennel zárult első összecsapását egyik norvég tévétársaság sem sugározta, így a közvetítést a közmédia sem tudta átvenni.

A mostani megállapodás értelmében az EL-visszavágót a Duna közvetíti élőben csütörtökön 20:30-as kezdettel, párhuzamosan az m1-en, szintén 20:30-kor kezdődő Honvéd?Vojvodina EL-visszavágóval. Az DVSC?Strömsgodset találkozó kommentátora Novotny Zoltán, míg a Honvéd?Vojvodina meccsé Menczer Tamás lesz. Az EL-mérkőzések hajráiból a Kossuth Rádió is élőben jelentkezik. A debreceni mérkőzést Gulyás László, a Honvéd kispesti találkozóját Hajdú B. István tudósítja.

A Honvédnak sem indult túl jól a második kör. A múlt csütörtöki odavágón a piros-feketék 2:0 (1:0) arányú vereséget szenvedtek idegenben. A Videoton július 11-i kiesését követően tegnap a Győri ETO is búcsúzott. A zöld-fehérek múlt szerdán 2:0-ra (félidő 1:0) kaptak ki idehaza, míg a tegnapi visszavágón Maccabi Tel-Aviv?Győr 2:1 (1:0) volt az eredmény, így az izraeliek 4:1-es összesítéssel jutottak tovább.