Tomori Zsuzsa bánatos

tomorizsNem sikerült a továbbjutás a ferencvárosi lányoknak a kézilabda BL-ben. Pedig milyen jól alakult minden: három forduló után, a középdöntő ?félidejében? 6 ponttal álltak Tomoriék az élen a 4 pontos szlovén Ljubljana, a 2 pontos román Valcea és a 0 pontos orosz Zvenyigorod előtt a 2. csoportban.

A két hét szünet nem tett jót a lányoknak, mert a győzelmi sorozatot vereségek követték. Két hete idegenben a Krím Ljubljanától 31:25-ös, egy hete meg idehaza az Oltcim Valveától 30:23-as vereséget szenvedtek. A másik két csoportmérkőzés eredménye Zvezda Zvenyigorod ? Oltchim Valcea 23:26 és Krim Ljubljana ? Zvezda Zvenyigorod 27:23 volt.

Az utolsó forduló előtt a szlovének 8 ponttal álltak az élen 141:126 (+15) gólaránnyal a 6-6 pontos románok és magyarok előtt. Mivel a románok gólkülönbsége 131:122 (+9), a mieink meg 136:143 (-7) volt, a kieső 3. helyen vártuk a mindent eldöntő utolsó fordulót. Mivel a Zvezda Zvenyigorod 0 pontos és 129:146 (-17) gólarányú volt, így ellenük a minél nagyobb arányú szombati győzelemben bíztunk. Sajnos nem így történt, idegenben 30:27-re kikaptunk, gólarányunk 163:173-ra (-10) romlott, így csak csodával juthattunk volna az elődöntőbe.

Vereségünk ellenére akkor léptünk volna tovább, ha a románok vasárnap súlyos, legalább 20 gólos vereséget szenvednek a szlovénektől, s ezzel gólkülönbségük -11 lenne. Sajnos nem így történt, a románok 23:20-ra győztek, így a szlovénekhez hasonlóan ők is 8 pontosak lettek. A szlovének 161:149 (+12) és a románok 154:142 (+12) gólaránnyal jutottak az elődöntőbe, míg a 6 pontos Fradi és a 2 pontos 159:173 (+14) gólarányú orosz csapat kiesett.