Rekord a lépcsőkön

Rekordidővel nyerte Keresztes Péter hegyikerékpárján a gellérthegyi száguldást. Hatvan kerekes száguldása szórakoztatta azt a több ezer nézőt, aki kilátogatott hétvégén a 8. GoPro Budapest Downhill (BPHD) extrém hegyikerékpár-versenyre ? tudtuk meg Vasvári Ferenctől.

A Gellért-hegy tetejéről az elit férfi győztes Keresztes Péter új pályacsúccsal, 1 perc és 33.54 másodperc alatt ért le a Gellért-téri célba. A Citadellától a Gellért-térre vezető 800 méteres pálya megegyezett a 2011-es nyomvonallal, így a versenyzők a már ismert, versenyző- és nézőbarát, szénabálákkal és kordonokkal védett, biztonságosan kialakított pályán gurulhattak, helyenként akár 40 km/órás sebesség felett.

Ennek megfelelően az edzést és időmérő futamot követő döntőben szinte minden kategóriában a tavalyinál 1-2 másodperccel jobb idő kellett a győzelemhez. A királykategóriában az elit férfiak között ? nem kis meglepetésre ? a tavaly még junior korú Keresztes Péter csúcsdöntéssel, 1:33.54-es idővel diadalmaskodott. Ideje több mint 4 másodperccel volt jobb a 2011-es bajnok Palla Gergő 1:37.71-es, korábbi rekordot érő eredményénél.

Gergő idén javított ugyan 2 másodpercet tavalyi idején, de az csak a harmadik helyre volt elég, mert ? a főleg külföldön versenyző ? Szecskay András is gyorsabb volt nála pár tizeddel, megszerezve így a második helyet. Palla Gergő címvédése idén nem sikerült, de 2013-ban lesz lehetősége javítani. Eredmények, elit férfiak: 1. Keresztes Péter (2GP Limit Racing), ideje 1:33.54, 2. Szecskay András (Kdrajdtrek), 1:34.91, 3. Palla Gergő (Mondial Crew), 1:35.30.

További győztesek: Junior ? Galavits Dániel (BiciklonSC), ideje 1:49.41. Senior ? Lábas Lajos (Tokod Team) 1:42.03. Nők ? Dávid Sára (Tokod Team) 2:24.60. Hobby Fully ? Vidéki Dániel (egyesületen kívüli) 1:37.03. Hobby Hardy ? Németh Ádám (egyesületen kívüli) 1:46.26. A teljes eredménylista idekattintva olvasható.