Button nyerte az idénynyitót

A brit Jenson Button (McLaren-Mercedes) nyerte a Formula?1-es autós gyorsasági világbajnokság idénynyitó viadalát, a melbourne-i Ausztrál Nagydíjat. A második helyen a vb-címvédő német Sebastian Vettel (Red Bull-Renault) végzett, míg a harmadik Button csapat- és honfitársa, Lewis Hamilton lett.

A 2009-es világbajnok a start után azonnal megelőzte az első rajtkockából induló Hamiltont és előnyét végig megtartva nyerte meg a viadalt. A 32 éves szigetországi pilóta pályafutása 13. futamgyőzelmét szerezte meg ? láttuk az m1 képernyőjén. A száguldó cirkuszról idekattintva olvashatunk.

A negyedik helyen az ausztrál Mark Webber (Red Bull-Renault), míg az ötödiken a spanyol Fernando Alonso (Ferrari) végzett. A 2007-ben a Ferrarival vb-győztes finn Kimi Räikkönen, aki kétéves kihagyás után tért vissza, a hetedik lett a Lotus-Renault-val. Az 58. körben a zárás előtti pillanatokban az addig remekül autózó venezuelai Pastor Maldonado megcsúszott, összetörte a Williams-Renault-t és nem sokkal a cél előtt, a hatodik helyről kiesett.

A McLaren-Mercedesszel versenyző brit Lewis Hamilton indult az élről vasárnap a Formula?1-es világbajnokság idénynyitó Ausztrál Nagydíján, miután megnyerte a szombati időmérő edzést. A korábbi világbajnok mögött csapat- és honfitársa, Jenson Button végzett a második legjobb idővel, míg a harmadik leggyorsabbnak meglepetésre a Lotus-Renault-t vezető francia Romain Grosjean bizonyult. A finn Kimi Raikkönen a másik Lotusszal csak a 18. helyről indulhatott.

Az m1-en délután fél 2-től megismétlik az idénynyitó futamot, de utána sem maradunk sport nélkül: 16 órától láthatjuk a Videoton FC?DVSC TEVA NB I-s focimeccset. A 47 pontos Oláh Gábor utcai listavezető a 38 pontos Sóstói címvédőhöz látogat. Jövő vasárnap a paksiak győri vendégjátékát láthatjuk. Aznap kezdődik a nyári időszámítás: hajnal 2-kor kell óráinkat 3-ra előrehúzni, az m1-en meg fél 10-től a Formula?1-es a Maláj Nagydíjat nézhetjük.