Döntősök lettek lányaink

A 65 indulóból mind a négy magyar versenyzőnő ? Vörös Zsuzsanna, Tóth Adrienn, Máthé Vivien, és az egyéni induló Gyenesei Leila ? bejutott a szombati, 36 fős döntőbe. Az A-csoportban szereplő 32 versenyző vívás-úszás-lövészet-futás sorrendben teljesítette a négy számot, míg a B-csoportba osztott 33 öttusázóra úszás-lövészet-vívás-futás várt.

Az A-csoportban a páston hárman érték el a ?bűvös? ezer pontos határt: a lengyel Boenisz nyert (24 győzelem/1056 pont) a brit Harland (23/1028) és az egyiptomi Medany (22/1000) előtt. A magyar csapat egyéni indulója, Gyenesei Leila nagyon jól vívott (19/916), holtversenyben 5. lett a számban, míg Máthé Vivien (15/804) a 15-18. helyen zárt. Az úszást Gyenesei nyerte (2:10.46/1356), Máthé a 4. idővel csapott célba (2:15.14/1300).

Összetettben a brit Harland vezetett (2320 pont), Gyenesei a harmadik (2272), Máthé a 13. helyen állt (2104). A lövészetet remek, 187 körös eredménnyel (1180 pont) a fehérorosz Arhipenka nyerte, Máthé (177/1060) és Gyenesei is jól célzott (173/1012), majd a futásnak Gyenesei a 4., Máthé a 11. helyen véghatott neki. A csoportban a győzelmet a lengyel Paulina Boenisz szerezte meg, Gyenesei a 3., Máthé pedig a 11. helyen ért célba.

A B-csoportban a vizes tusát az orosz Sztrucskova nyerte (2:11.15/1348 pont), Vörös Zsuzsanna eredménye a 9. helyre volt jó (2:17.18/1276 pont), a fiatal Tóth Adrienn (2:19.61/1248) a 15. helyet szerezte meg. A lövészetben ketten értek el 185 kört, az ukrán Terescsenko és a brazil Marques (1156 pont) a két magyar résztvevő tudásánál gyengébben teljesített, Tóth Adrienn (171/988) és az olimpiai bajnok Vörös Zsuzsanna (167/940) lövészetébe becsúszott hatos is.

A páston ebben a csoportban egyedül a litván Rimsaite ért el 1000 pontot, és természetesen megnyerte a számot. A magyarok jól vívtak, Vörös (20 győzelem/944) az összetettben feljött a kilencedik, míg Tóth Adrienn (19/916) a tizedik helyre. Mindketten jó futók, és ha kell, tudnak is futni, így nem volt veszélyben a továbbjutásuk. Elsőként a brit Heather Fell haladt át a célvonalon, a két magyar, Tóth és Vörös egymást követve a 10. és 11. helyen ért célba.