Angol éremeső a mezei-futó Eb-n

A Portugáliában megrendezett mezei-futó Európa-bajnokságon az angol csapat fölényesen nyerte a csapatversenyt szinte minden kategóriában, de egyéni aranyérmet is szereztek ? tudatta a Terepsport.hu.

A junior női versenyt Charlotte Purdue nyerte végig taktikusan versenyezve a gyors és sok taktikázásra lehetőséget adó pályán, a végén hatalmas hajrával. A házigazdák elsősorban a szenior női győzelmet ünnepelték, hiszen Jessica Augusto aranyérme duplázás volt ? junior korában szintén hazai pályán nyert Európa-bajnoki címet. Fotók: Albufeira 2010.

A junior férfiak között indultak magyar futók is: Szabó Sándor a fantasztikus 8. helyen ért célba, 10 mp-cel a győztes spanyol Merzougui után. A magyar csapat a 9. helyet szerezte meg. A többi versenyszámban is született meglepetés: a török atlétika erősödését jelzi Meryem Erdogal győzelme az U23 kategóriában, szenior kategóriában pedig a fiatalokat is meglepő lendülettel az ukrán Serhiy Lebid szakította át a célszalagot.

Összesen 33 ország 515 versenyzője állt rajthoz a nagyszerű pályán. A csapatverseny eredményei: Junior nő: 1. GBR 23 pont, 2. GER 53 pont, 3. ROM 54 pont. Junior férfi: 1. GBR 62 pont, 2. POR 74 pont, 3. RUS 83 pont. U23 nő: 1. GBR 47 pont, 2. RUS 49 pont, 3. UKR 65 pont. U23 férfi: 1. IRL 60 pont, 2. FRA 78 pont, 3. ESP 79 pont. Senior nő: 1. POR 19 pont, 2. GBR 65 pont, 3. ESP 72 pont. Senior férfi: 1. FRA 33 pont, 2. POR 35 pont, 3. ESP 58 pont.