Élen maradtunk

Focistáink a Népstadionban 55 ezer néző előtt gól nélküli I. félidő után 1:1-et játszottak a csehekkel a tegnap esti barátságos, de kemény meccsen. Az előző napi felvezetés idekattintva olvasható.

Marco Rossi szövetségi kapitány legénysége Sallai Roland 52. percben lőtt góljával szerzett vezetést, majd a 63. percben Vaclav Jurecka egyenlített Lang Ádám röviden hazafejelt labdájából. Már 8 meccs óta veretlenek vagyunk, Horváth Krisztofer személyében a 72. percben újoncot avatottunk. Legközelebb október 14-én 20:45-kor a G-selejtezőcsoport 7. fordulójában a szerbeket fogadjuk, akiket a múlt csütörtöki 5. fordulóban Belgrádban 2:1-re megvertünk.

Csoportunkban a tegnapi 6. forduló tétmérkőzésein Montenegró-Bulgária 2:1 (0:0) és Litvánia-Szerbia 1:3 (1:3) eredmény született. A tabellán 1-2. Magyarország, Szerbia 10-10, 3. Montenegró 8, 4-5. Bulgária, Litvánia 2-2 ponttal. Október 14-én csoportunk másik tétmeccsén 18 órakor Bulgária-Litvánia következik, míg a szabadnapos Montenegró Líbiával játszik felkészülési mérkőzést.