Elődöntős az UTE

Tegnap 18 órától játszották a Megyeri úton az UTE-FTC férfi jégkorong Magyar Kupa negyeddöntő visszavágóját – tudtuk meg Takács Gábortól.

A december 08-ai odavágó 2:2-re végződött a két ősi rivális között az újbudai Tüskecsarnokban. A visszavágót a Fradi kezdte jobban, az I. harmadban a zöld-fehérek Josef Hrabal révén jutottak előnyhöz. A második játékrészben egyértelműen az Újpest dominált: Nádasdy Márton egyenlített, majd Collin Shirley góljával a lilák 2:1-re fordítottak.

Az utolsó harmad kiegyenlített játékkal indult. Németh Attila talált be a vendégek kapujába, ezzel két gólra nőtt az UTE előnye. A végjátékban néhány kemény belemenést is láthattunk, ám az eredmény nem változott: UTE-FTC 3:1 (0:1. 2:0, 1:0). Az Újpest 5:3-as összesítéssel jutott a címvédő DEAC, a Budapest JAHC és a Hydro Fehérvár AV19 mellé a Magyar Kupa négyes döntőjébe. A január 28-i elődöntőben a debreceniek és a fehérváriak elkerülik egymást, hozzájuk sorsolják a két fővárosi klubot.