Odavágtak a Fradinak

A Ferencváros 40 ezer néző előtt 2:0-s félidő után 4:1-re kikapott a Crvena zvezda vendégeként az Európa-liga H-csoportkörének tegnap esti 3. fordulójában – láttuk az M4 Sporton. A szerdai edzői nyilatkozatok idekattintva olvashatók.

A szerb bajnok Henry Wingo kezezéséért megítélt 11-esből szerzett vezetést a 27. percben a gaboni Guelor Kanga révén, majd Botka Endre hibáját kihasználva Stefan Mitrovic növelte a hazaiak előnyét a 35. percben. A II. félidő a magyar származású Aleksandar Katai góljával indult az 50. percben, majd Kanga második találatával a 60. percben folytatódott, így végleg eldőlt a találkozó. A vendég becsületgólt a norvég Kristoffer Zachariassen szerezte a 71. percben. Lawrence Visser belga játékvezetőtől Dragovic (21.), Sanogo (55.), Rodic (76.), illetve S. Mmaee (73.), Knoester (79.), Vécsei (87.) kapott sárga lapot.

A H-csoport másik mérkőzésén Monaco (francia)-Trabzonspor (török) 3:1 (2:0) lett az eredmény. A tabellán 1. Monaco 6 (+2), 2. FTC 6 (-1), 3. Crvena zvezda 3 (+1), 4. Trabzonspor 3 ponttal és -2 gólkülönbséggel. A Fradi az NB I. 10. fordulóban 9-én vasárnap 18 órakor a DVSC-t, majd az Európa-liga H-csoport 4. fordulóban 13-án csütörtökön a 21 órai visszavágón a szerbeket fogadja az Üllői úton.

E hét elején az is eldőlt, hogy jövő év elején pótolja az NB I-es elhalasztott meccseit az FTC. Az MLSZ Versenybizottság döntése alapján az augusztus 6-ai 2. fordulóból elnapolt zalaegerszegi mérkőzést 2023. január 24-én kedden, az augusztus 21-ei 4. fordulóból elhalasztott paksi összecsapást pedig 8 nappal később, február 1-én szerdán kell lejátszaniuk. Mindkét meccs 18:30-kor kezdődik, köztük az utolsó januári hétvégén az NB I 17. – az 1. tavaszi – fordulójában a Vasast fogadják a zöld-fehérek az Üllői úton.