Elbuktuk a csoportdöntőt

A Rossi-csapat tegnap este a Népstadionban 67 ezer néző előtt 1:0-s I. félidőt követően 2:0-s vereséget szenvedett az Európa-bajnok olaszoktól a Nemzetek Ligája záró, 6. fordulójában, így az A-divízió 3. csoport 2. helyén zártuk a sorozatot. A meccs előtti sajtótájékozókról idekattintva olvashatunk.

Vendégeink hatalmas védelmi hibát kihasználva Giacomo Raspadori révén szereztek vezetést a 27. percben, majd az 52. percben Federico Dimarco állította be a végeredményt. Az olaszok sikerükkel megelőzték a tabella élén a magyarokat, ezáltal kijutottak a sorozat jövő júniusi, négyes döntőjére.

Szalai Ádámnak, a válogatottságát lemondó csapatkapitánynak – akinek Benoît Bastien francia játékvezető a 45. percben egy sárgát is kiosztott -, ez volt az utolsó, 86. meccse a címeres mezben. (Egy másik sárgát az olasz Acerbi kapta a 34. percben.) Ezzel megelőzte Puskás Ferencet, az Aranycsapat legendás kapitányát, egyúttal utolérte az örök-rangsor 7. helyén Grosics Gyulát, az Aranycsapat kapusát. A korábbi csoportmeccsek, állások:

1. forduló június 4-e szombat:
18:00 Magyarország-Anglia 1:0 (0:0) – zárt kapus
20:45 Olaszország-Németország 1:1 (0:0)
1. Magyarország 3, 2-3. Olaszország, Németország 1-1, 4. Anglia 0 pont.

2. forduló június 7-e kedd:
20:45 Olaszország-Magyarország 2:1 (2:0)
20:45 Németország-Anglia (0:0)
1. Olaszország 4, 2. Magyarország 3, 3. Németország 2, 4. Anglia 1 pont.

3. forduló június 11-e szombat:
20:45 Magyarország-Németország 1:1 (1:1)
20:45 Anglia-Olaszország 0:0 – zárt kapus
1. Olaszország 5, 2. Magyarország 4, 3. Németország 3, 4. Anglia 2 pont.

4. forduló június 14-e kedd:
20:45 Anglia-Magyarország 0:4 (0:1)
20:45 Németország-Olaszország 5:2 (2:0)
1. Magyarország 7, 2. Németország 6. 3. Olaszország 5, 4. Anglia 2 pont.

5. forduló szeptember 23-a péntek:
20:45 Németország-Magyarország 0:1 (0:1)
20:45 Olaszország-Anglia 1:0 (0:0)
1. Magyarország 10, 2. Olaszország 8, 3. Németország 6, 4. Anglia 2 pont.

6. forduló szeptember 26-a hétfő: Anglia-Németország 3:3 (0:0), végeredmény: 1. Olaszország 11, 2. Magyarország 10, 3. Németország 7, 4. Anglia 3 pont. Válogatottunk legközelebb november 17-én csütörtökön Luxemburgban, majd 20-án vasárnap itthon a görögökkel játszik barátságos meccset.