Már 3 Csiki győzelem

Tegnap 18:30-kor kezdték a jéghoki Erste Liga döntőjének 4. mérkőzését az újbudai Tüskecsarnokban. A Fradi és a Csíkszereda 2100 szurkolója fantasztikus hangulatot teremtett a zsúfolt arénában – tudtuk meg Takács Gábortól.

Remek iramban indult a meccs, a vendégek a 9. percben vezetéshez jutottak. Az FTC nagy erővel támadott, Adorján bravúrok sorozatát mutatta be a csikiek kapujában, így 0:1-gyel fordultunk. A II. harmad 11. percében összejött az egyenlítés a zöldeknek, de a 34. percben ismét a vendégeknél volt az előny. A Fradi másfél perccel a játékrész vége előtt 2:2-re egyenlített.

A záró harmadban a hazaiak voltak aktívabbak, a vendégek remekül védekeztek és az 50. percben gólt szereztek A Ferencváros mindent megtett az egyenlítésért, 2 perccel a vége előtt kapusát is lehozta Fodor Szabolcs edző. 15 másodperccel a dudaszó előtt a csíkszeredaiak az üres kapuba juttatták a korongot, így 4:2-re nyertek.

FTC-Csíkszereda 2:4 (0:1, 2:1 0:2). A hazaiak góljait Kulmala és Hajós szerezték, a győztes alakulatban Tesatuhin kétszer, Kuljas és Részegh egyszer-egyszer volt eredményes. Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharcban Csíkszereda már 3:1-re vezet.