Esős Maraton

Nem kedvezett az időjárás a maratonistáknak a hétvégi 36. SPAR Budapest Maratonon, de így is több mint háromezren vágtak neki a 42,2 kilométernek. Az előzmények idekattintva olvashatók.

A férfiak futamában Nagy Péter szakította át délelőtt a célszalagot az újpudai Pázmány Péter sétányon 2:33:37 órás időeredménnyel, a női verseny 1. helyezettje Anna Borisenko lett Oroszországból, aki 2:58:12 óra alatt ért célba. A tavalyi győztes, Csere Gáspár ezúttal Dani Áronnal párban állhatott fel a dobogó legfelső fokára a BEAC Atlétikát képviselve (2:23:02).

A maratonisták előtt egy perccel rajtoltak a handbike versenyzők, akik kézzel hajtható kerékpárral tették meg a 42 kilométert, közülük Schober László (2:20:47) tekert be elsőként a célba. Kele Géza a 200. maratonját teljesítette, míg Zacher Gábor, a hatvani kórház sürgősségi főorvosa ezúttal váltóban versenyzett. A klasszikus távon elindultak még a Magyar Kézilabda Szövetség bírói, triatlonisták, színészek, valamint zenészek és művészek is.

Az idén elhunyt Monspart Sarolta, a Nemzet Sportolója tiszteletére felállított Emléksátorban kiállították a világbajnoknő tájfutó fényképeit, kupáit, A futás csodálatos világa című könyvét és a 2010-ben nyert Prima Primissima-díját is.

Több mint 13 ezren vettek részt a 36. Budapest Spar Maratonon, amelyen tegnap családi programokat és a rövidebb távú viadalokat rendezték meg, ma meg a 30 kilométeresek, a váltók és a maratonisták taposták a főváros utcáit. A rendezvényre kilátogatott Szabó Tünde, az EMMI sportért felelős államtitkára, Karácsony Gergely, Budapest fő-polgármestere és Gyurta Dániel 2012-es londoni olimpiai bajnok mellúszó is.

Szemerei Levente és Szabó Nóra nyerte a 10 kilométeres futóversenyt a 36. SPAR Budapest Maraton Fesztivál szombati versenynapján. A férfiaknál a Szekszárdi Sportközpont atlétája 30:13 perc, a nőknél a Margitszigeti AC sportolója 33:33 perc alatt ért célba. A 11 versenyszámból álló SPAR Budapest Maraton Fesztiválra összesen több mint 13 ezren neveztek, a 10 kilométeres távon több mint 2300-an indultak. Eredmények: