Befejeztük az Eb-t

A portugálok elleni csoportnyitóhoz hasonlóan megint 84 percig tartott a magyar csoda: válogatottunk hiába vezetett tegnap este kétszer is, végül 2:2-t játszottunk a németekkel Münchenben az F-csoport zárásán, így a 4. helyen kiestünk – láttuk az M4 Sporton.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a 11. percben Szalai Ádám gyönyörű fejes góljával szerzett vezetést, majd a németek a 66. percben egyenlítettek Kai Havertz révén, de örömük nem tartott sokáig, mivel Schäfer András remek fejes-góllal azonnal válaszolt. A hazai csapat Leon Goretzka 84. percben szerzett találatával a 2. helyen jutott tovább, szétfoszlatva álmainkat. A F-csoport másik zárómérkőzésén a francia és a portugál gárda 1:1-es félidő után 2:2-t játszott a Népstadionban. A 2. csoportkörről idekattintva olvashatunk.

A németekkel kapcsolatban legtöbbünknek a máig fájó 1954-es berni vb-döntő jut eszünkbe, amikor 2:0-s vezetésünk után 3:2-re kikaptunk. Pedig a csoportmeccsen 8:3-as kiütéses győzelmet arattunk ellenük. Voltak azért emlékezetes győzelmeink is! – derítette ki Takács Gábor. A múltban többször is szép sikert értünk el tegnap esti ellenfelünkkel szemben. 1959-ben a Népstadionban 90 ezer néző előtt 4:3-ra győztük le őket. Az 1972-es müncheni olimpián 4:1-re vertük őket Passauban, végül ezüstérmesek lettünk a lengyelek mögött. 2004-ben a vb-döntő félszázados évfordulóján Kaiserslauternben 2:0-s sikert arattunk.

Az Eb 3. csoportkör korábbi eredményei

Június 20-a vasárnap:
18:00 A-Baki: Svájc-Törökország 3:1 (2:0)
18:00 A-Róma: Olaszország-Wales 1:0 (1:0)

Június 21-e hétfő:
18:00 C-Amszterdam: Észak-Macedónia-Hollandia 0:3 (0:1)
18:00 C-Bukarest: Ukrajna-Ausztria 0:1 (0:1)
21:00 B-Koppenhága: Oroszország-Dánia 1:4 (0:1)
21:00 B-Szentpétervár: Finnország-Belgium 0:2 (0:0)

Június 22-e kedd:
21:00 D-Glasgow: Horvátország-Skócia 3:1 (1:1)
21:00 D-London: Csehország-Anglia 0:1 (0:1)

Június 23-a szerda:
18:00 E-Sevilla: Szlovákia-Spanyolország 0:5 (0:2)
18:00 E-Szentpétervár: Svédország-Lengyelország 3:2 (1:0)

A csoportok végeredményei

A-csoport: 1. Olaszország (7:0) 9, 2. Wales (3:2) 4, 3. Svájc (4:5) 4, 4. Törökország (1:8) 0 pont.
B-csoport: 1. Belgium (7:1) 9, 2. Dánia (5:4) 3, 3. Finnország (1:3) 3, 4. Oroszország (2:7) 3 pont.
C-csoport: 1. Hollandia (8:2) 9, 2. Ausztria (4:3) 6, 3. Ukrajna (4:5) 3, 4. Észak-Macedónia (2:8) 0 pont.
D-csoport: 1. Anglia (2:0) 7, 2. Horvátország (4:3) 4, 3. Csehország (3:2) 4, 4. Skócia (1:5) 1 pont.
E-csoport 1. Svédország (4:2) 7, 2. Spanyolország (6:1) 5, 3. Szlovákia (2:7) 3, 4. Lengyelország (4:6) 1 pont.
F-csoport: 1. Franciaország (4:3) 5, 2. Németország (6:5) 4, 3. Portugália (7:6) 4, 4. Magyarország (3:6) 2 pont.

A B- és E-csoportból az 1-2. még az A-, C-, D- és F-csoportból az 1-3. helyezettek jutottak tovább a június 26-29-i nyolcaddöntőbe. 27-én vasárnap 18 órakor a holland-cseh meccset rendezzük a Népstadionban, utána már társrendezőként se leszünk érintettek.