Kiesett a Budafok

Hatalmas lépést tett a ZTE a bennmaradás felé: a kiesés elkerüléséért harcoló Egerszeg meglepetésre 1:0-s PAFC-vezetés után remek hajrával 4:1-re nyert szombat délután Felcsúton az OTP Bank Liga 31. fordulójának nyitómérkőzésén. A vendégek 2-4. gólja a 75., 88. és 90+3. percben született.

Kisvárdai sikerével tovább menekül a Diósgyőr. A bennmaradásért küzdő, utolsó előtti DVTK 1:0-ra nyert szombat délután, ezzel megőrizte az esélyét az élvonalban maradás kiharcolására. A miskolciak sorozatban második meccsükön győztek, míg Kisvárda négy veretlenül megvívott találkozó után kapott ki újra.

Újpesten 3:1-re nyert az MTK szombat este: Varga Roland a 76. percben lőtt vezető gólja után a 90+3. percben duplázott. A 86. percben az újpesti Kutrumpist 2. sárga lappal kiállították.

A Paks 9 gólt lőve fölényesen nyert Budafokon: kiütéssel 9:2-re verte a sereghajtó BMTE-t tegnap délután. A góllövő-listán vezető Hahn János triplázott, így már 22 találatnál jár. A vendégek 9. gólja a 90+1. percben esett. A Budafok immár 8 forduló óta nyeretlen a bajnokságban, melyeken hetedszer szenvedett vereséget. Csizmadia Csaba vezetőedző beadta lemondását.

Olekszandr duplájával nyert a Fradi Fehérváron: a már bajnok FTC az ukrán Zubkov két góljával nyert 2:1-re tegnap délután. A 32. bajnoki címe megszerzéséről idekattintva olvashatunk.

A Honvéd a Hungária körúton 2:2-t játszott Zsóryval a tegnap esti zárómérkőzésén, mellyel a sereghajtó BMTE kiesett az élvonalból. A pontosztozkodásnak egyértelműen a Zsóry örülhetett, mivel azzal matematikailag is megőrizte NB I-es tagságát, míg a kispestiek három egymást követő nyeretlen bajnokijukkal már csak 2 ponttal előzik meg a kieső helyen álló Diósgyőrt.

Eredmények: PAFC-ZTE 1:4 (1:1), Kisvárda-DVTK 0 1 (0:0), ÚFC-MTK 1:3 (1:1), BMTE-Paks 2:9 (2:4), Fehérvár-FTC 1:2 (1:1), Honvéd-Zsóry 2:2 (0:1). A tabellán 1. FTC 72, 2. PAFC 55, 3. Fehérvár 50, 4. Paks 47, 5-6. MTK, Kisvárda 42-42, 7. Zsóry 39, 8. ÚFC 38, 9. ZTE 36, 10. Honvéd 34, 11. DVTK 32, 12. BMTE 27 pont. A 32. fordulóból két-két meccset csütörtökön és szombaton, egyet-egyet pénteken és vasárnap játszanak talán nézők előtt. Az MK-döntőt jövő hétfőn 20 órakor rendezik a Népstadionban.

Az NB II-ben és NB III-ban szerdán és vasárnap is lesz egy-egy forduló. A Merkantil Bank Liga 34. fordulójában Vasas-PMSC 3:0 (1:0), DVSC-Kazincbarcika 3:1 (1:1), Gyirmót-Dorog 3:1 (1:1), Ajka-Kaposvár 3:1 (2:0), Budaörs-Békéscsaba 1:0 (0:0)). A tabellán 1. Vasas 71, 2. DVSC 70, 3. Gyirmót 66, 4. PMSC 60, 5. Ajka 55, 6. Budaörs 52 ponttal. A hátralévő 4 fordulóban a két feljutó helyért még négyen küzdenek.