Újra bajnok az FTC

Az ÚFC legyőzésével védte meg bajnoki címét a Fradi: 3:0-ra legyőzte ősi riválisát kedd este az Üllői úton, így a hátralévő 3 forduló eredményeitől függetlenül újra bajnok lett. A múlt hétvégi 29. fordulóban erre még várnunk kellett.

A zöld-fehérek történetük során 32. alkalommal nyerték meg a magyar bajnokságot és sorozatban harmadszor végeznek az élen. 14 éve történt hasonló az NB I-ben: 2005, 2006 és 2007-ben DVSC tudott triplázni. A Fradi tavaly a selejtezőből indulva a főtáblán szerepelhetett a BL-ben, újabb elsőségének köszönhetően a következő idényben is indulhat a sorozat kvalifikációján.

ZTE siker a kiesési rangadón: a bennmaradásért küzdő zalaiak hazai pályán 5:0-ra lelépték az utolsó helyezett BMTE-t a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának kedd délutáni nyitómeccsén. Az egerszegi kék-fehérek sikerükkel hat pontra elléptek a hét kör óta nyeretlen Budafoktól.

A Kisvárda 1:0-ra nyert az MTK vendégeként tegnap délután. Az NB I-ben hatodszor mérkőzött meg egymással a két együttes, a Kisvárda egy-egy vereség és döntetlen mellett negyedszer nyert 1:0-ra, ebből a Hungária körúton most harmadszor.

A DVTK 2:1-re legyőzte 2. helyen álló PAFC-ot Diósgyőrben tegnap kora este, így elmozdult a sereghajtó helyről. A miskolciak ezzel a sikerrel megszakították négy meccs óta tartó hazai nyeretlenségi sorozatukat, egyúttal nagy lépést tettek azért, hogy a hátralévő három körben még legyen esélyük kiharcolni az élvonalban maradást. A felcsútiak hat veretlenül megvívott meccs után először kaptak ki.

A 3. helyen álló Fehérvár hátrányból fordítva 3:1-re győzött Mezőkövesden tegnap este. A vendégek 3. gólja a 90+3. percben esett. A fehérváriak sikerükkel 5 pontra csökkentették hátrányukat a 2. helyezett PAFC-cal szemben. A Zsóry sorozatban 4. bajnoki meccsét veszítette el.

Magabiztosan győzte le a Paks a Honvédet: a 4. helyezett tolnaiak hazai pályán 2:0-ra verték a bennmaradásért küzdő kispestieket a 30. forduló tegnap esti zárómérkőzésen.

Eredmények: ZTE-BMTE 5:0 (2:0), FTC-ÚFC 3:0 (2:0), MTK-Kisvárda 0:1 (0:1), DVTK-PAFC 2:1 (1:0), Zsóry-Fehérvár 1:3 (1:0), Paks-Honvéd 2:0 (2:0). A tabellán 1. FTC 69, 2. PAFC 55, 3. Fehérvár 50, 4. Paks 44, 5. Kisvárda 42, 6. MTK 39, 7-8. ÚFC, Zsóry 38-38, 9-10. ZTE, Honvéd 33-33, 11. DVTK 29, 12. BMTE 27 pont. Folytatás a hétvégi 31. fordulóval. Mivel a Fradi csak a jövő hétvégi 32. fordulóban játszik legközelebb otthon, az ünneplés és a bajnoki éremosztás a Zsóry sorfala előtt lehet majd az Üllői úton.