Tovább küzd a Fradi

A II. félidőt emberhátrányban játszó Kisvárda meglepetésre 1:0-s győzelmet aratott Mezőkövesden a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A Zsóry a november 21-i 11. forduló óta először kapott ki otthon, azóta sorozatban nyolc bajnokit vívott meg veretlenül házigazdaként.

Ismét pontot szerzett a BMTE az MTK ellen: a dél-budai gárda gól nélküli döntetlent játszott a Hungária körúton tegnap délután. Az utolsó előtti Budafok az idény során mindhárom mérkőzésén pontot szerzett az MTK ellen: egyet megnyert, kettőt döntetlennel zárt.

Nikolics és Petrjak dupláival verte a vendég ÚFC-t a Fehérvár tegnap kora este. A házigazda 50. alkalommal győzte le I. osztályú bajnoki meccsen az Újpestet, melynél a mostani idényben mindháromszor jobbnak bizonyult.

Elhalasztott bajnokavatás: az FTC nem bírt a PAFC-cal. A címvédő és éllovas 1:1-t játszott a 2. helyezettel tegnap este. A felcsútiak így továbbra is nyeretlenek az Üllői úton: hét vereség mellett harmadszor értek el döntetlent. Öt fordulóval a zárás előtt a két együttes között változatlanul 13 pont a különbség, így a Fradi még nem nyerte meg a bajnokságot.

Sima paksi siker Diósgyőrben: a tolnaiak 4:1-re nyertek a sereghajtó DVTK otthonában ma délután. Ezzel a 27. forduló utáni 6. helyről a negyedikre léptek előre, a miskolci csapatnak pedig még nehezebbé vált a feladata a bennmaradás kiharcolását illetően. A paksiak mindháromszor legyőzték a DVTK-t az idény során. A mai összecsapáson a vendégek első két gólját Hahn János szerezte, aki így 18 találattal vezeti a góllövők listáját.

Fontos három pontot szerzett Egerszegen a Honvéd: gól nélküli I. félidő után 1:0-ra verte a ZTE-t ma kora este. A kispestiek ezzel fontos pontokat szereztek a kiesés elkerülése szempontjából, mivel az utolsó előtti, azaz már búcsúzó pozícióban lévő Budafokkal szemben hatpontosra növelték az előnyüket.

Eredmények: Zsóry-Kisvárda 0:1 (0:1), MTK-BMTE 0:0, Fehérvár-ÚFC 4:0 (2:0), FTC-PAFC 1:1 (0:1), DVTK-Paks 1:4 (0:2), ZTE-Honvéd 0:1 (0:0). A tabellán 1. FTC 65, 2. PAFC 62, 3. Fehérvár 44, 4. Paks 40, 5. MTK 39, 6-7. Zsóry, Kisvárda 38-38, 8. ÚFC 35, 9. Honvéd 33, 10. ZTE 29, 11. BMTE 27, 12. DVTK 23 pont. A 29. fordulóra a jövő hétvégén kerül sor, míg a MOL Magyar Kupa elődöntőit a hét közepén rendezik.

Előbbre hozott kupadöntő

Május 3-án hétfőn 20 órakor rendezik a labdarúgó MOL MK-döntőt a Puskás Arénában. Az elődöntőkben április 14-én szerdán 17:30-kor Kisvárda az ÚFC-t fogadja, míg másnap 18:30-kor Fehérvár az MTK-hoz látogat. A finálé május 5-ei dátuma azért módosult, mert 4-5-én el kellett volna kerülni a BL-mérkőzéseket, 3-án viszont lehetőség nyílt a 20 órai kezdésre, továbbá így biztosítható, hogy a szabályoknak megfelelő idő teljen el a kupadöntő és a résztvevők aktuális bajnoki meccsei között.

Helycsere a Merkantil Bank Liga élén

A Vasas otthon 2:1-re legyőzte az Ajkát a húszcsapatos NB II 32. fordulójában, ezzel ismét a tabella élére állt. Az angyalföldiek Hinora duplájával győzték le vendégüket, és kihasználták, hogy a Nyíregyháza a 96. percben büntetőből egyenlített Debrecenben. A Siófok immár 9 forduló óta nyeretlen – ezúttal a Dorogtól kapott ki otthon 1:0-ra -, így ismét kiesőhelyen áll. Hat fordulóval a vége előtt 1. Vasas 65, 2. DVSC 64, 3. Gyirmót 60, 4. PMSC 59, 5. Ny.háza 51, 6-7. Ajka, Soroksár 49-49, 8. Haladás 47, 9-10. Budaörs, Szolnok 46-46, 11. ETO 45, 12-14, Szeged, Dorog, B.csaba 40-40, 15. Csákvár 35, 16. Szentlőrinc 34, 17. Kaposvár 33, 18. K.barcika 32, 19. Siófok 31, 20. DEAC 16 pont. A szezon végén az 1-2. helyezettek feljutnak az NB I-be, a 18-20. helyezettek kiesnek a három csoportos NB III-ba.