Négygólos meccsek

Hazai győzelem Pakson: a tolnai gárda saját pályáján 3:1-re verte az MTK-t Nagyszombat délután a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának nyitómérkőzésén, ezzel egy pontra megközelítette fővárosi ellenfelét a tabellán. A 26. fordulót a válogatott meccsek miatt három hete rendezték.

Négy mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát zárta le a hazai csapat, melynek kispadján nem ülhetett ott az eltiltását töltő Bognár György vezetőedző, akit koronavírus-fertőzéssel kórházban kezeltek a napokban. A két együttes előző két egymás elleni bajnokiján is 4-4 gól és hazai siker született: az 5. fordulóban a Paks 4:0-ra, majd a 16.-ban az MTK 3:1-re nyert.

Hazai siker az egerszegi kiesési rangadón: a ZTE 2:0-ra nyert a hozzá hasonlóan kiesés ellen küzdő, sereghajtó DVTK ellen szombat délután. A két csapatnak nemcsak egymással, hanem a rendkívül erős széllel is meg kellett küzdenie. A hazaiak kispadján ezúttal debütált Waltner Róbert az új vezetőedző, s irányításával megszakadt a csapat négymeccses nyeretlenségi sorozata. Ez volt a két együttes 50. találkozója az élvonalban, melyen kiegyenlítődött a mérleg, 17 diósgyőri siker és 16 döntetlen mellett ugyanis megszületett a 17. zalai győzelem.

Négygólos meccsen sem bírt egymással a Honvéd és az Újpest: a Hungária körúton 2:2-t játszottak szombat este. Az UFC a 14. és 25. percben Tallo és Beridze révén kétgólos előnybe került, melyet a Honvéd a 37. perben Gazdag 2 góljával – az elsőt 11-esből – kiegyenlített. A két együttes legutóbbi 10 egymás elleni bajnokijából hatodszor született döntetlen. A Honvéd pályaválasztóként hatodszor remizett két győzelem és hat vereség mellett.

Szabics döntetlennel mutatkozott be a fehérvári kispadon. A válogatott Fiola Attila kiállítása miatt a Fehérvár több mint egy félidőt emberhátrányban futballozva gól nélküli döntetlent játszott Kisvárdán az első húsvétvasárnapi mérkőzésen. Szabics Imre ezen a találkozón ült először a székesfehérvári kispadon.

Simán győzött a listavezető Budafokon: az éllovas FTC 4:0-ra verte a BMTE-t tegnap délután. Első góljuk az 55. percben 11-esből született, két perc múlva a budafoki Huszti kiállítódott. A Fradi ezzel sorozatban 12. bajnokiján maradt veretlen, öt döntetlen mellett ez volt a 7. sikere. Az FTC a két csapat 5. élvonalbeli meccsén is legyőzte Budafokot, mely ellen a 2020-21-es kiírásban december 19-én 2:1-re, majd január 27-én 3:0-ra nyert. A 3 szezonbeli meccs 9 Fradi-góljából 4 büntetőből született.

A Zsóryt is legyőzte a PAFC: a 2. helyen álló együttes 2:0-ra verte Felcsúton az II. félidőt emberhátrányban játszó vendégét tegnap este, ezzel tovább növelve előnyét az ezüstéremért folytatott harcban. 2. góljuk a 90+3. percben született. A felcsútiak immár 10 ponttal előzik meg a 3. Fehérvárt. A Zsóry 13 veretlenül megvívott bajnoki meccs után kapott ki ismét.

A 27. forduló eredményei: Paks-MTK 3:1 (2:0), ZTE-DVTK 2:0 (1:0), Honvéd-ÚFC 2:2 (2:2), Kisvárda-Fehérvár 0:0, BMTE-FTC 0:4 (0:0), PAFC-Zsóry 2:0 (1:0). A tabellán 1. FTC 64, 2 PAFC 51, 3. Fehérvár 41, 4-5. MTK, Zsóry 38-38, 6. Paks 37, 7-8. ÚFC, Kisvárda 35-35, 9. Honvéd 30, 10. ZTE 29, 11. BMTE 26, 12. DVTK 23. pont. A 28. fordulót e hét végén, a Magyar Kupa elődöntőit jövő hét közepén rendezik.