Gólok hosszabbításban

Labdarúgó-válogatottunk 4:1-re győzött Andorrában a világbajnoki selejtezősorozat 3. fordulójának tegnapi játéknapján – láttuk az M4 Sporton. A virágvasárnapi 2. fordulóban San Marinóban 3:0-ra nyertünk az I-csoportban.

A mieink – akik immár kilenc tétmérkőzés óta veretlenek -, a 45+2. percben Fiola Attila fejesével szereztek vezetést, az 51. és 58. percben pedig Gazdag Dániel és Kleinheisler László találata döntötte el az összecsapást. Az utolsó magyar gólt Nego Loic szerezte a 90. percben, a végeredményt pedig Marc Pujol állította be büntetőből a 90+3. prercben.

Eredmények: Andorra-Magyarország 1:4 (0:1), Anglia-Lengyelország 2:1 (1:0), San Marino-Albánia 0:2 (0:0). A tabellán 1. Anglia 9 (9:1), 2. Magyarország 7 (10:4), 3. Albánia 6 (3:2), 4. Lengyelország 4 (7:5), 5. Andorra 0 (1:8), 6. San Marino 0 pont (0:10 gólarány).

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese a nyári, részben hazai rendezésű Európa-bajnokságon a Népstadionban fogadja a címvédő portugálokat és a világbajnok franciákat, majd a németek vendége lesz Münchenben. A vb-selejtező 4. fordulójában szeptember 02-án 20:45-kor az éllovas angolokat fogadjuk Budapesten, majd 05-én 18 órakor az 5. fordulóban Tiranában az albánok vendégei leszünk.