Győzelem hosszabbításban

Nem született gól Diósgyőrben. A sereghajtó DVTK gól nélküli döntetlent ért el a vendég MTK-val a labdarúgó OTP Bank Liga 25. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén.

Paksi döntetlennel folytatódott a Zsóry veretlenségi sorozata: a Mezőkövesd kétszer is vezetett, végül 2:2-es döntetlent játszott szombat délután. A vendégcsapat ezzel sorozatban a 12. bajnoki összecsapásán maradt veretlen, amivel tovább javította a klubrekordot. A tabellán maradt az egy pont a két együttes között: a Mezőkövesd az 5., a Paks a 6. helyen áll. A ráadásban mindkét vezetőedző: Pintér és Bognár is sárga lapot kapott reklamálásért, majd utóbbinak a pirosat is felmutatta Pintér játékvezető. A paksi Haraszti a 90+2. a kövesdi Martic pedig a 90+3. percben kapott sárga lapot.

Kikapott Felcsúton az Újpest: a 2. helyen álló PAFC 2:1-es győzelmet aratott a vendég ÚFC felett a szombat esti mérkőzésen. A hazai vezetőgól a 34. a vendégválasz a 45+1. percben esett tizenegyesekből. A hazai Tóth a 45+2. míg a vendég Kastrati a 90+2. percben kapott sárga lapot.

A Kisvárda a hosszabbításban szerzett góllal 1:0-ra verte a bennmaradásért küzdő Honvédet a Hungária körúton tegnap délután: Navratil gólja a 90+2. percben született. A Kisvárda három vereség után szerzett ismét pontot a bajnokságban és egymást követően negyedszer nyert Budapesten a Honvéd vendégeként.

A bennmaradásért küzdő ZTE pontot szerzett a Fradi ellen: a címvédő és toronymagasan listavezető FTC 2:2-t játszott Egerszegen tegnap délután. A dél-pestiek egyedüliként a mezőnyben továbbra is veretlenek idegenben, a zalaiaktól pedig 2010 óta nem kaptak ki.

A Fehérvár Zsóri öngóljával 2:1-re nyert Budafokon a 25. forduló tegnap esti zárómérkőzésén. A vendégek győztes találata a 84. percben esett. A budafoki Skrikeb a 41. percben 0:1-nél büntetőt hibázott, Margitics pedig a 90+3. percben sárga lapot kapott. A Fehérvár harmadszor is legyőzte a BMTE-t a bajnokságban, a két 4:1-es siker után ezúttal csak 1 gólos különbséggel. A két együttes szerda délután a MOL Magyar Kupa negyeddöntőjében Fehérváron találkozik egymással.

Eredmények: DVTK-MTK 0:0, Paks-Zsóry 2:2 (0:1), PAFC-ÚFC 2:1 (1:1), Honvéd-Kisvárda 0:1 (0:0), ZTE-FTC 2:2 (1:0), BMTE-Fehérvár 1:2 (1:1). A tabellán 1. FTC 58, 2. PAFC 45, 3. Fehérvár 40, 4-5. MTK, Zsóry 35-35, 6-7. Paks, Kisvárda 34-34, 8. ÚFC 31, 9. Honvéd 28, 10-11. ZTE, BMTE 26-26, 12. DVTK 22 pont. Folytatás a szombat-vasárnapi 26. fordulóval.

Helyet cserélt a Loki a Vasassal

A múlt szerdai helycsere után visszavette a vezetést a DVSC az NB II-ben: a Merkantil Bank Liga 28. fordulójában szombat délután Kaposváron 2:0-ra nyertek, míg az angyalföldiek vasárnap délután 1:0-ra kikaptak Szolnokon. A tabellán 1. DVSC 57, 2. Vasas 55, 3-4. Gyirmót és PMSC 52-52, 5. Nyíregyháza 45, 6. Haladás 44 ponttal. Folytatás 14-én vasárnap a 29. fordulóval. A MOL Magyar Kupa negyeddöntő hétközi párosítása: 9-e kedd 17:30 ÚFC-Zsóry, 10-e szerda 14:30 Fehérvár-BMTE, 17:00 Kisvárda-ZTE, 17:30 DVSC-MTK.