Megint verte a Brescia a Fradit

Az FTC 9:6-ra kikapott a Bresciától a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek második, buborékrendszerű tornáján este a Duna Arénában. A két együttes decemberi 16-i, ugyancsak Budapesten rendezett összecsapásán FTC-Telekom Waterpolo – AN Brescia (olasz) 7:10 (1:3, 1:2, 4:4, 1:1) volt az eredmény.

A mostani viadalon a negyedik, utolsó mérkőzésén ez volt a Ferencváros első veresége. Eredmények: CN Barceloneta (spanyol) – Dinamo Tbiliszi (georgiai) 14:6 (3:0, 4:0, 4:3, 3:3), FTC-Telekom Waterpolo – Brescia (olasz) 6:9 (3:3, 0:3, 2:1, 1:2). A mieink gólszerzői: Zalánki, Vámos és Jaksics 2-2. Waspo Hannover (német) – Jadran Herceg Novi (montenegrói) 9:4 (1:1, 3:1, 3:1, 2:1). A tabellán: 1. Barceloneta 18 pont (89:53), 2. Brescia 18 (84:53), 3. Ferencváros 15, 4. Hannover 6, 5. Jadran 3 (46:77), 6. Dinamo Tbiliszi 3 (44:89).

A BL mérkőzései két csoportban zajlanak, három-három buboréktornán. A tegnapi eredmények idekattintva olvashatók. A harmadik ilyen kör április 20-22-én, a nyolcas döntő pedig a tervek szerint június 3-5-én Hannoverben lesz. A végjátékba az A-csoportból – amelynek küzdelmei most Rómában zajlanak – az 1-4. helyezett, az FTC-t felvonultató B-ből pedig a házigazda Hannover mellett a legjobb három jut.