Fordított a Honvéd

A PAFC 1:0-ra nyert Kisvárdán a labdarúgó OTP Bank Liga 24. fordulójának keddi nyitómérkőzésén. A várdaiak sorozatban 3. bajnoki meccsüket veszítették el, míg a tabella 2. helyén álló felcsútiak idegenben egymás utáni 4. sikerüket aratták.

A Honvéd pályaválasztóként kétgólos hátrányból felállva, 3:2-re legyőzte az MTK-t a Hungária körúton kedd délután. A kispestiek ezzel elmozdultak a kieső helyről. A Honvéd egymást követő 2 bajnoki mérkőzését nyerte meg hátrányból, ezt megelőzően Felcsúton fordított és győzte le 2:1-re a PAFC-ot. Az MTK a kispestiek elleni legutóbbi 9 mérkőzésén 1 győzelem és 2 döntetlen mellett hatodszor maradt alul.

Minimális különbséggel verte a sereghajtót a címvédő és listavezető FTC: az Üllői úton 1:0-ra győzött a DVTK ellen a kedd esti mérkőzésén. A zöld-fehérek így megtartották 15 pontos előnyüket a 2. helyezett PAFC-cal szemben, a DVTK pedig öt pontra maradt le a bennmaradást jelentő 10. helyen álló Budafoktól.

A ZTE 2:0-s legyőzésével folytatta veretlenségi rekordját a Mezőkövesd tegnap délután. A zalai Semedot a 75. percben második sárga lappal kiállították. A borsodiak sikerükkel tovább javították klubrekordjukat, ugyanis immár 11 kör óta veretlenek az NB I-ben, a zalaiak viszont a kudarcukkal a kiesést jelentő 11. helyen maradtak.

A hajrában lőtt gólokkal nyert az Újpest: a 90. és 90+1. percben lőtt góllal nyert 2:0-ra a vendég BMTE ellen tegnap délután. A 16. percben a budai Mitrovic 11-esét Bese védte. A 74. percben a vendég Kulcsár piros lapot kapott. Az ÚFC a legutóbbi hét tétmérkőzéséből a hatodikat tudta megnyerni.

A Paks kétgólos hátrányból egyenlített Haraszti Zsolt duplájával Felcsúton tegnap este 24. forduló zárómérkőzésén. A fehérvári gárda az idei év öt meccséből egyet sem nyert meg hazai pályán.

A 24. forduló eredményei: Kisvárda-PAFC 0:1 (0:1), Honvéd-MTK 3:2 (1:2), FTC-DVTK 1:0 (0:0), Zsóry-ZTE 2:0 (2:0), ÚFC-BMTE (2:0) 0:0, Fehérvár-Paks 2:2 (1:0). A tabellán 1. FTC 57, 2. PAFC 42, 3. Fehérvár 37, 4-5. MTK, Zsóry 34-34, 6. Paks 33, 7-8. ÚFC, Kisvárda 31-31, 9. Honvéd 28, 10. BMTE 26, 11. ZTE 25, 12. DVTK 21 pont. Folytatás a hétvégi 25. fordulóval.

Élre állt a Vasas a Merkantil Bank Ligában

Az angyalföldiek átvették a vezetést az NB II-ben, miután a tegnapi 27. fordulóban otthon nyertek, míg az addigi listavezető DVSC idegenben vesztett. A Vasas a 90+4. percben szerzett góllal kerekedett a Siófok fölé. A DVSC a 60. perctől emberhátrányban játszott Ajkán, ahol a hazaiak a 73. percben szerezték meg a második, győzelmet érő góljukat. A DVSC az 5. vereségét szenvedte el a bajnoki szezonban, a legutóbbi öt fordulóban négyszer maradt alul.

A 27. forduló eredményei: DEAC-Gyirmót 1:1 (1:1), Dorog-Csákvár 1:1 (0:0), ETO-Kazincbarcika 3:0 (1:0), Nyíregyháza-Békéscsaba 4:1 (2:0), PMFC-Haladás 0:0, Soroksár-Szentlőrinc 2:1 (0:0), Ajka-DVSC 2:1 (1:1), Kaposvár-Budaörs 1:1 (1:0), Szeged-Szolnok 3:2 (1:1), Vasas-Siófok 1:0 (0:0). A tabellán 1. Vasas 55, 2. DVSC 54, 3. Gyirmót 51, 4. PMSC 49, 5-7. Budaörs, Soroksár, Nyíregyháza 42, 8. Haladás 41, 9-11. Ajka, ETO, Szolnok 39-39, 12. Békéscsaba 33, 13. Szeged 32, 14. Kaposvár 31, 15. Dorog 30, 16. Siófok 29, 17. Szentlőrinc 28, 18. Csákvár 27, 19. Kazincbarcika 24, 20. DEAC 16 pont. Folytatás a hétvégi 28. fordulóval.