Süllyedő Fehérvár

Az MTK-tól sem kapott ki a Zsóry. A kék-fehérek a Hungária körúton gól nélküli döntetlent játszottak Mezőkövesddel a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A matyóföldiek klubrekordot állítottak fel azzal, hogy sorozatban kilenc élvonalbeli meccsen maradtak veretlenek. A mezőkövesdi Besirovic a 90+2. percben sárga lapot kapott.

Az Újpest ellen megszakadt a ZTE rossz sorozata: a házigazda zalai csapat háromgólos győzelmet aratott az Újpest ellen a tegnapi első mérkőzésen. Az Egerszeg idén először tudta begyűjteni mindhárom pontot, ezzel megszakadt a hatmeccses nyeretlenségi sorozata.

Grozav mesterhármasával legyőzte a Fehérvárt a Diósgyőr. A DVTK hátrányból fordítva a román csatár mesterhármasával győzött Fehérváron tegnap délután. A hazaiak hátránya így 20 pontra nőtt az éllovas Fradival szemben. A meccset eredetileg Miskolcon rendezték volna, de a részben Fehérváron sorra kerülő tavaszi U21-es labdarúgó Eb, illetve a tervezett gyepcsere miatt a pályaválasztói jogot felcserélték.

Ferencvárosi vereséggel mutatkozott be Horváth Ferenc a Honvéd kispadján: a címvédő és listavezető FTC 1:0-ra legyőzte vendégét a tegnap esti összecsapáson. Horváth Ferencnek, a kispestiek hétfőn kinevezett vezetőedzőjének ez volt az első mérkőzése a fővárosi kispadon. A Fradi hét találkozó óta veretlen a bajnokságban, melynek tabelláját 17 ponttal vezeti a PAFC előtt.

Gólok hosszabbításban

A PAFC könnyedén nyert Budafokon: a felcsútiak 3:0-ra verték az újonc BMTE-t ma délután. A 2. helyen álló Puskás Akadémia a szezonban másodszor győzte le 3:0-ra a Budafokot, és idén a 7. tétmérkőzésüket követően is veretlenek. A bajnokságban sorozatban az 5. győzelmüket aratták, amire még nem volt példa a klub történetében. 3. góljukat a 90+3. percben büntetőből szerezték, a budafoki Póser a 90+2. percben sárga lapot kapott. A 76. percben becserélt Knezevic a 100. NB I-es meccsét játszotta, a PAFC történetében a horvát középpályás az első, aki elérte ezt a számot.

A Paks hazai pályán fölényesen legyőzte a Kisvárdát a mai zárómérkőzésen, így helyet cserélt ellenfelével a tabellán, melyen az 5. helyét foglalja el, a hazaiak 2. gólja a 45+1. perben esett. A múlt hétvégi 21. forduló hosszabbításairól idekattintva olvashatunk.

A 22. forduló eredményei: MTK-Zsóry 0:0, ZTE-ÚFC 3:0 (1:0), Fehérvár-DVTK 1:3 (1:0), FTC-Bp. Honvéd 1:0 (0:0), BMTE-PAFC 0:3 (0:1), Paks-Kisvárda 3:0 (2:0). A tabellán 1. FTC 53, 2. PAFC 39, 3-4. Fehérvár, MTK 33-33, 5. Paks 32, 6. Kisvárda 31, 7. Zsóry 30, 8-9. ZTE, ÚFC 25-25, 10. BMTE 23, 11. Bp. Honvéd 22, 12. DVTK 20 ponttal. Kedd-szerdán a MOL Magyar Kupa nyolcaddöntőire kerül sor, az utolsó február hétvégén pedig elkezdődik a 2020/21-es szezon 3. harmada a 23. fordulóval az NB I-ben. 28-án jövő vasárnap az NB II-ben a 26. fordulóval folytatódik, az NB III-ban a 22. fordulóval elkezdődik a tavasz.