Magabiztos Falco-győzelem

A PVSK-Falco férfi NB I-es kosármeccset a hazai csapat kezdte jobban, 6:2-es vezetésre tett szert a Pécs. A folytatás viszont egyértelműen a BL-ben is helytállt szombathelyiekről szólt, akik 25:16-os vezetéssel zárták az I. negyedet.

A második 10 percben 35:27-es vendég vezetés után a Falco állva hagyta ellenfelét, a nagyszünetben 48:29-et mutatott a tábla – látta tegnap este Takács Gábor az M4 Sporton.

A harmadik játékrész elején gálázott a Falco, a 27. percben már 33 pont (73:40) volt az előnyük. 79:42-es Falco-vezetésről indult a záró felvonás. Bár a pécsiek közelebb kerültek ellenfelükhöz, a végeredmény 92:67 lett a Szombathely javára. Végig kiemelkedően játszott a válogatott Perl Zoltán, aki 16 pontot szerzett a Falconak.