Csökkenő Fradi-előny

A Kisvárda gól nélküli döntetlent játszott a vendég Zsóryval a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A hazaiak sorozatban 6. bajnoki meccsükön sem tudtak győzni, míg a borsodiaknak három egymást követő siker után ez volt az első meccsük, amelyet nem nyertek meg.

A címvédő és éllovas Ferencváros a szerdai Üllői úti veresége után hátrányból 1:1-es döntetlent ért el Felcsúton a PAFC ellen szombat délután.

Michael Oenning kiütéses hazai vereséggel mutatkozott be az ÚFC kispadján: csapata 5:0-ra kikapott szombat este a vendég Fehérvártól. Mivel a Fradi döntetlent játszott délután, a 2. helyezett Fehérvár hátránya 9-ről 7 pontra csökkent az éllovassal szemben. A fehérváriaknál a téli szerzemény Dárdai Palkó is bemutatkozott: Dárdai Pál korábbi szövetségi kapitány legidősebb fia a 67. percben csereként lépett pályára.

A Budafok 2:2-es döntetlent játszott a vendég MTK-val tegnap délután. A BMTE egymást követő 9. bajnoki meccsén maradt nyeretlen, ezeken hat vereség mellett harmadszor játszott döntetlent.

A házigazda Paks 2:1-es győzelmet aratott a sereghajtó DVTK felett tegnap délután. A Tolna megyei csapat az őszt három vereséggel zárta, így most megszakította rossz sorozatát, a miskolciak pedig a címvédő és listavezető Fradi szerdai bravúros legyőzése után idénybeli 12. vereségüket szenvedték el.

A Bp. Honvéd 1:0-s I. félidő után 2:2-es döntetlent játszott a vendég ZTE-vel tegnap este a labdarúgó OTP Bank Liga 17. fordulójának zárómérkőzésén. A két csapat bajnoki mérkőzésen 2009 tavasza óta először osztozkodott a pontokon.

Eredmények: Kisvárda-Zsóry 0:0, PAFC-FTC 1:1 (1:0), ÚFC-Fehérvár 0:5 (0:2), BMTE-MTK 2:2 (1:2), Paks-DVTK 2:1 (2:0), Bp. Honvéd-ZTE 2:2 (1:0). A tabellán 1. FTC 39, 2. Fehérvár 32, 3. MTK 26, 4-6. PAFC, Paks, Kisvárda 24-24, 7-8. ZTE, Zsóry 21-21, 9. ÚTE 19, 10. Bp. Honvéd 18, 11. BMTE 16, 12. DVTK 13 pont. Január 27-én szerda este az 5. fordulóból elhalasztott Kisvárda-Fehérvár és BMTE-FTC mérkőzéseket pótolják.