Norbi Mitsubishivel

Legendás autóval versenyez jövőre Nagy Norbert. A magyar autósport rajongók számára egy jól ismert autóval indul jövőre a FIA hegyi Európa-bajnokságon Nagy Norbert – tudatta az NVESZ Sajtó.

A túraautó-Európa-bajnoki 2. helyezett pilóta, azzal a Mitsubishi Lancer Evo VI-tal versenyez majd, amellyel annak idején Turán Frigyes nyert bajnoki címet a gyorsasági szakágban. – Ez igazából egy gyári autó, amit a Mitsubishi rallye autóit építő RallyeArt nevű cég épített, de nem rallye-ra, hanem pályára. Mi természetesen újjáépítjük, vadonatúj versenyautó lesz belőle – kezdte lelkesen Nagy Norbert.

Szeretnénk jövő tavasszal már tesztelni, hogy amikor elindul a bajnokság akkor győzelmi esélyekkel szállhassak harcba. Korábban a Szilveszter Rallye-n már többször vezettem négy-kerékhajtású Mitsubishiket, de ott nem az idő volt a legfontosabb, hanem az élmény és míg azok az autók 300 lóerősek voltak, ez most 550 lóerős lesz és mindössze 1000 kilós – fejezte be mosolyogva a magyar pilóta.