Évzáró az NB I-ben

A találkozót emberhátrányban befejező Kisvárda legyőzésével megerősítette 2. helyét a Fehérvár: a házigazdák 3:0-ra győztek a labdarúgó OTP Bank Liga 16., idei utolsó fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A fehérvári győzelem azt jelenti, hogy egymás elleni 7. NB I-es bajnokijukon sem tudott győzni a Kisvárda, amelynek véget ért nyolcmeccses veretlenségi szériája is.

Az MTK kétgólos hazai győzelemre váltotta emberelőnyét a Paks ellen: gól nélküli I. félidő után úgy győzte le 3:1-re vendégét tegnap délután, hogy több mint egy félidőn keresztül emberelőnyben játszhatott. A szépítő paksi gól a 90+4. percben született. Az MTK 2016 áprilisát követően tudta csak legyőzni a paksiakat, akiktől a legutóbbi négy találkozójukon kikapott. A fővárosiak sorozatban négy hazai összecsapásukon maradtak veretlenek, melyeken egymást követően harmadszor nyertek.

Továbbra sincs pontja új edzőjével a sereghajtó Diósgyőrnek. A DVTK hazai pályán 3:1-re kikapott a ZTE-től tegnap délután. A miskolci együttes továbbra sem szerzett pontot a Feczkó Tamás helyére kinevezett Geri Gergellyel, akinek ez volt a 3. mérkőzése a kispadon.

A Budafok legyőzésével zárta az évet a címvédő és listavezető Ferencváros: házigazdaként gól nélküli I. félidő után 2:1-re legyőzte az újonc Budafokot tegnap este, így továbbra is veretlenül vezeti a tabellát. A fővárosiak immár 61 mérkőzés óta veretlenek hazai pályán az NB I-ben, kiváló sorozatuk 50 győzelemből és 11 döntetlenből áll. Legutóbbi 15 bajnoki összecsapásukat kivétel nélkül megnyerték az Üllői úton, ahol legutóbb – 2017. április 15-én – a Vasas tudott győzni. A BMTE sorozatban 7. bajnoki meccsén maradt nyeretlen, ebben az időszakban csupán 2 pontot szerzett.

Továbbra is nyeretlen Mezőkövesden a PAFC. A Zsóry egygólos győzelmet aratott ma délután a vendég Puskás Akadémia felett. A hazaiak sorozatban 3. sikerüket aratták az NB I-ben, míg a felcsútiaknak, akik még sosem győztek a borsodi városban, megszakadt az öt körön át tartó veretlenségük.

Az Újpest legyőzte és megelőzte a Bp. Honvédot: a Megyeri úton gól nélküli I. félidő után 2:1-re nyert ma délután a 16. forduló záró mérkőzésén. A hét nyeretlen meccs után újra győztes lila-fehérek ezzel a 9. helyre léptek előre, míg a Bp. Honvéd ismét visszacsúszott a kieső, 11. helyre.

A záróforduló eredményei: Fehérvár-Kisvárda 3:0 (1:0), MTK-Paks 3:1 (0:0), DVTK-ZTE 1:3 (0:2), FTC-BMTE 2:1 (0:0), Zsóry-PAFC 1:0 (1:0), ÚFC-Bp. Honvéd 2:1 (0:0). Idei 1. FTC 38, 2. Fehérvár 29, 3. MTK 25, 4-5. PAFC, Kisvárda 23-23, 6. Paks 21, 7-8. ZTE, Zsóry 20-20, 9. ÚFC 16, 10. BMTE 15, 11. Bp. Honvéd 14, 12. DVTK 10 pont.

Egy hónapos téli szünet következik

Május 9-én zárul az idény az OTP Bank Ligában – döntötte el az MLSZ Elnöksége hétfői ülésén -, hogy a válogatott több felkészülési időhöz jusson a jövő nyárra halasztott Eb előtt. A MOL Magyar Kupában is érdekelt együttesek a nemzetközi trendnek megfelelő módon szerda-szombati ritmusban játsszák tétmérkőzéseiket. A fűthető pályáknak köszönhetően a bajnoki küzdelmek a 17. fordulóval január 23-án szombaton, míg a kupaküzdelmek a legjobb 16 közé jutásért február 9-én kedden folytatódnak. Az őszi szezonból elhalasztott mérkőzéseket január 31-én vasárnapig le kell játszani. Kettőre már december 23-én szerdán sor kerül Újpesten és Budafokon. Mint csütörtökön megírtuk, január 31-én az NB II-ben, míg február 28-án az NB III-ban is folytatódnak a küzdelmek a 22. fordulókkal.