Kisvárdai pontmentés

Ismét döntetlent játszott a Kisvárda: a szombati 0:0 után hosszabbításbeli góljával 1:1-et értek el a vendég Újpesttel a 15. forduló keddi nyitómérkőzésén. A hazaiak ugyan nyolc kör óta veretlenek, de utolsó négy összecsapásuk pontosztozkodással zárult. A fővárosiak immár sorozatban 7. mérkőzésükön maradtak nyeretlenek az NB I-ben.

Pontot rabolt Székesfehérvártól a Puskás Akadémia. A találkozót emberhátrányban befejező PAFC 1:1-es döntetlent ért el a Sóstó Arénában a kedd esti mérkőzésen. Gyorsan döntött a ZTE az MTK ellen. A Zalaegerszeg hazai pályán 2:0-ra verte az MTK-t tegnap délután. A zalaiak otthon 2008 óta veretlenek a fővárosi kék-fehérekkel szemben.

A Diósgyőr ellen szakadt meg a Bp. Honvéd nyolc mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata, miután a kispesti gárda tegnap délután 5:1-re felülmúlta a DVTK-t. A bajnoki idényben 3. győzelmét aratta a Honvéd, pályaválasztóként 8. fellépésén az elsőt. A DVTK vendégként továbbra is pont nélkül áll a bajnoki szezonban, miután idegenben hetedszer maradt alul.

Budafokon nyert a Mezőkövesd: a Zsóry gól nélküli I. félidő után 1:0-ra nyert a BMTE vendégeként tegnap este. A dél-budai csapat 6. vereségét szenvedte el, 6. hazai meccsén a harmadikat. A szezont jól kezdő újonc csapat immár hat forduló óta nyeretlen: két döntetlen mellett negyedszer szenvedett vereséget. A Mezőkövesd a bajnoki idényben 8. idegenbeli találkozóján a 2. győzelmét aratta.

Pakson győzött a címvédő: az FTC 3:1-re legyőzte a vendéglátó Paksot tegnap este, ezzel változatlanul veretlenül áll a tabella élén. A dél-pestiek a bajnokságban sorozatban hatodszor nyertek, míg a Paks a saját stadionjában egymás után öt veretlenül megvívott élvonalbeli összecsapás után először maradt alul. A szeptember 22-én kinevezett Bognár György vezetőedző irányításával első alkalommal kapott ki otthon a Tolna megyei együttes.

A 15. forduló eredményei: Kisvárda-ÚFC 1:1 (0:0), Fehérvár-PAFC 1:1 (0:1), Bp. Honvéd-DVTK 5:1 (2:0), ZTE-MTK 2:0 (2:0), Paks-FTC 1:3 (1:1), BMTE-Zsóry 0:1 (0:0). A tabellán 1. FTC 35, 2. Fehérvár 26, 3-4. PAFC, Kisvárda 23-23, 5. MTK 22, 6. Paks 21, 7-8. ZTE, Zsóry 17-17, 9. BMTE 15, 10. Honvéd 14, 11. ÚFC 13, 12. DVTK 10 pont.

Az NB II-ben és NB III-ban már pihennek

Az OTP Bank Ligában a hétvégi 16. forduló még hátra van, míg az NB II-ben már 14-én hétfőn téli szünetre vonult mind a 20 csapat. Folytatás január 31-én a 22. fordulóval. A tabellán 1. DVSC 48, 2. PMSC 40, 3-4. Budaörs, Vasas 39-39, 5. Gyirmót 35, 6. Haladás 33, 7-8. Soroksár, Szolnok 32-32, 9. Békéscsaba 30, 10-11. ETO, Nyíregyháza 29-29, 12-13. Ajka, Siófok 26-26, 14-15. Szeged, Kaposvár 25-25, 16. Szentlőrinc 24, 17. Kazincbarcika 22, 18. Dorog 20, 19. Csákvár 19, 20. DEAC 12 pont. A 3 csoportos NB III-ban december 6-án Mikuláskor szintén pihenőre tért mind a 60 csapat. Náluk sokkal tovább tart a téli szünet: folytatás február 28-án a 22. fordulóval.