Újra pályán az Újpest

Közel egy hónap után az ÚFC döntetlennel tért vissza a pályára a labdarúgó OTP Bank Liga 12. (középső szakasz 1.) forduló péntek esti nyitómeccsén: a lila-fehérek gól nélküli I. félidő után 1:1-et játszottak Pakssal a Megyeri úton.

Az észak-pestiek ezt megelőzően 26 napja játszottak, ugyanis az előző fordulóból december 23-a halasztották meccsüket a ZTE ellen, azt megelőzően pedig nem tudtak kiállni a DVTK ellen a csapatot sújtó Covid-betegségek miatt. Az ÚFC három vereséget követően szerzett pontot ismét az NB I-ben.

Az újonc BMTE gól nélküli döntetlent játszott a Kisvárda vendégeként szombat délután. A dél-budaiak sorozatban két elveszített bajnoki után szereztek ismét pontot, míg az észak-alföldi együttes egymás utáni ötödik élvonalbeli meccsét sem veszítette el, megőrizve helyét a dobogón.

A Fehérvár az I. félidőbeli góljaival 2:0-ra legyőzte a mérkőzést tíz emberrel befejező ZTE csapatát a Sóstó Arénában szombat délután. A közép-dunántúliak ezzel a harmadikról a 2. helyre léptek.

A címvédő és listavezető Fradi 2:0-ra megnyerte az MTK elleni szombat esti örök-rangadót a Groupama Arénában. Az FTC továbbra is veretlen a mostani bajnoki idényben, két döntetlen mellett a 8. győzelmét aratta, otthoni veretlenségi szériája pedig már 59 mérkőzést számlál (48 győzelem, 11 döntetlen). Az egymás elleni bajnoki mérlegükön a zöld-fehérek tovább javítottak, a 217. összecsapáson a 90. győzelmüket aratták, míg a kék-fehérek 49 döntetlen mellett 78-szor nyertek.

A Mezőkövesd a DVTK ellen zárta le rossz sorozatát, 2:1-re legyőzték tegnap délután a vendég miskolciakat. A hazaiak sikerükkel lezárták hét kör óta tartó nyeretlenségi sorozatukat és elmozdultak a sereghajtó pozícióból, a kispadon pedig Pintér Attila korábbi szövetségi kapitány a november 11-ei kinevezése után megszerezte első győzelmét.

A PAFC ismét hajrában szerzett góllal győzte le a Bp. Honvédet. A felcsútiak úgy nyertek 1:0-ra a Hungária körúton a forduló tegnap esti zárómeccsén, hogy győztes találatuk a 92. percben született és utána már a középkezdésre sem maradt idő. A Honvéd házigazdaként továbbra is nyeretlen a bajnoki szezonban, két döntetlen mellett negyedszer szenvedett vereséget. A sereghajtó kispestiek a legutóbbi hat fordulóban 3 döntetlen után sorozatban harmadszor maradtak alul. A felcsútiak ezt megelőzően vendégként egymást követő 4 mérkőzésen sem tudtak pontot szerezni, míg november 4-én szerdán az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzésen úgy győzték le szintén 1:0-ra a Honvédet, hogy akkor a 90. percben dőlt el a 3 pont sorsa.

Eredmények: ÚFC-Paks 1:1 (0:0), Kisvárda-BMTE 0:0, Fehérvár-ZTE 2:0 (2:0), FTC-MTK 2:0 (1:0), Zsóry-DVTK 2:1 (1:0), Bp. Honvéd-PAFC 0:1 (0:0). A tabellán 1. FTC 26, 2. Fehérvár 22, 3. Kisvárda 20, 4-6. PAFC, Paks, MTK 18-18, 7. BMTE 14, 8-10. ZTE, Zsóry, ÚTE 11-11, 11. DVTK 10, 12. Bp. Honvéd 9 pont.