Sportszerű Budafok

Hétvégén két meccs is elmaradt az OTP Bank Liga 10. fordulójában. Az ÚFC péntek este nem tudott elutazni Diósgyőrbe, a DVTK viszont nem fogadta el a halasztást, ezért a 3 pontot 3:0-s gólaránnyal a borsodiak kapták.

A Honvéd sem tudott kiállni tegnap délután Budafokon, a BMTE viszont sportszerűen hozzájárult a halasztáshoz, így az összecsapást december 23-án szerdán 15:30-kor pótolják a Promontor utcában.

Gólzáporos paksi siker: Hahn négy gólt szerzett. A Paks hazai pályán fölényesen, többek között a góllövő-listát vezető Hahn János négy találatával legyőzte a PAFC-ot a labdarúgó OTP Bank Liga 10. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A felcsútiak e heti második mérkőzésüket vívták az NB I-ben, az 1. fordulóból elhalasztott és szerdán pótolt meccsen gól nélküli I. félidő után 1:0-ra legyőzték hazai pályán a Honvédet. A PAFC öt meccs után először kapott ki a Pakstól, és sorozatban a negyedik idegenbeli bajnokiját vesztette el.

Az MTK megszakította a Fehérvár veretlenségi sorozatát: 3:1-re legyőzte a vendégét szombat este a Hungária körúton.A Fehérvárnak ezzel megszakadt a veretlenségi sorozata a bajnoki idényben, az MTK viszont a legutóbbi négy fordulóban nem szenvedett vereséget: egy döntetlen mellett harmadszor nyert. Az MTK-nak javult a hazai mérlege is, a szezonban pályaválasztóként hatodik mérkőzésén másodszor bizonyult jobbnak ellenfelénél.

Zalaegerszegen is nyert a Kisvárda. A 66. perctől emberhátrányban játszó szabolcsi csapat 815 néző előtt 2:1-re nyert idegenben ma délután. A szabolcsiak rendelkeznek a legjobb idegenbeli mérleggel az NB I-ben, eddigi hat meccsükből csak egyet veszítettek el, négyen pedig győzni tudtak: korábban a Honvéd, az Újpest és a Zsóry vendégeként is megszerezték mindhárom pontot.

Az FTC már az I. félidőben lerendezte a Zsóryt. A listavezető 2921 néző előtt magabiztosan, 3:0-ra verte vendégét a ma esti utolsó összecsapáson az Üllői úton, így a címvédő továbbra is veretlen a bajnoki idényben. A Ferencváros pályaválasztóként 58 találkozó óta nem talált legyőzőre, ebben az időszakban a 47. győzelmét aratta. A sereghajtó Zsóry egymást követő hatodik fordulóban maradt nyeretlen, ezeken ötödször szenvedett vereséget.

Eredmények: DVTK-ÚFC 3:0, Paks-PAFC 6:2 (3:1) MTK-Fehérvár 3:1 (1:0), ZTE-Kisvárda 1:2 (0:1), FTC-Zsóry 3:0 (3:0). 1. FTC 20, 2. Paks 17, 3-4. Kisvárda, Fehérvár 16-16, 5. MTK 15, 6. Budafok 13, 7. PAFC 12, 8. ZTE 11, 9-10. DVTK, ÚFC 10-10, 11. Honvéd 9, 12. Zsóry 8 pont. Válogatottunk 3 tétmérkőzése miatt a bajnokság 2 hétig szünetel, folytatás november 20-án pénteken 20 órakor a 11. fordulóval.