Botrányos vég Debrecenben

Nem tudott győzni otthon, kiesett a Debrecen. A DVSC 9400 néző előtt 1:1-re egyenlített a vendég Paks ellen, s a tolnaiak így bennmaradtak az élvonalban. Gólszerzők: Trujic a 75., illetve Könyves a 17.percben.

A hétszeres bajnok és hatszoros MK-győztes hajdúsági csapat 1993 óta folyamatosan NB I-es volt. A lefújás után az elkeseredett hazai szurkolók a pályára rohantak, és számon kérték a játékosokon a gyenge teljesítményt. Többjüket meglökték és megpróbálták lerángatni róluk a mezt. A rohamrendőröknek kellett rendet csinálni, de előlük az addig bátor szurkolók bemenekültek a szektoraikba.

A rohamrendőrök is megértőek voltak: ahelyett, hogy végigverték volna a garázda sereget, végig megtartották köztük a szociális távolságot. Most az MLSZ döntését várom, hány százezerre bünteti a debrecenieket a szurkolói rendbontásért? Hadd bűnhődjenek kétszeresen is, ha már nem elég büntetés nekik a kiesés! A volt válogatott debreceni Tőzsér pályafutása utolsó meccsét játszotta, őt a meccs előtt köszöntötték. Nem ilyen végjátékra számított szegény!

Félpályás góllal mentett pontot otthon a ZTE: az ezüstérmes Fehérvárnak 1:1-es döntetlenre futotta tegnap 4429 néző előtt a labdarúgó OTP Bank Liga 33. fordulójában. Gólok: Babati a 83., illetve Hodzic a 4. percben.

Miskolci győzelmével az élvonalban maradt a Kisvárda. A szabolcsiak tegnap 5700 néző előtt 2:0-ra győztek Diósgyőrben, kiharcolva ezzel bennmaradásukat az NB I-ben. Gólok: Obradovics a 8. és Fernando Viana a 41. percben.

Könnyed győzelemmel biztosította bennmaradását az Újpest az utolsó és már rég biztos kieső Kaposvár felett aratott 5:0-s győzelmével a Megyeri úton. Az 55. percben az ÚVSE tíz napja elhunyt vízilabdázóját, Benedek Tibort állva, vastapssal ünnepelte a 3004 fős közönség. Gólok: Simon K. a 12., Novothny a 44., Bacsa a 45+1. és a 49., továbbá Máté az 57. percben.

Győzelemmel zárt a bajnok FTC, 4. lett a Mezőkövesd. Az idény meglepetéscsapataként számon tartott Zsóry 11.875 néző előtt 1:0-s vereséget szenvedett az Üllői úton, így negyedikként zárva a szezont, nem indulhat az EL-ben. A hazai gólt Tokmac szerezte a 41. percben. Kuttor Attilát, a mezőkövesdi edzőt holnapra az MLSZ Fegyelmi Bizottsága elé citálták, mert a szerdai DVSC-elleni vereség utáni elkeseredésében arról beszélt, hogy a szövetség dönt az EL-indulókról, s helyettük a PAFC-ot favorizálták.

A borsodiaknak több pontot kellett volna gyűjteniük tegnap este, mint amennyit az előttük egypontos előnnyel 3. Puskás Akadémia szerez a párhuzamosan zajló hazai meccsén a Bp. Honvéd ellen. Miután a felcsútiak 1918 néző előtt 2:1-re legyőzték kispesti vendégüket, a Mezőkövesdnek az sem lett volna elég a bronzéremhez, ha megverik a Fradit. Gólok Felcsúton: Nagy Zs. a 35., Slagveer a 83., illetve George a 22. percben.

A Ferencváros tegnapi sikerével hazai pályán veretlen maradt az idényben, sőt saját stadionjában immár 54 mérkőzés óta: 2017 áprilisától nem talált legyőzőre az NB I-ben. A meccs után az Fradi-játékosok megkapták aranyérmüket Csányi Sándortól, az MLSZ elnökétől.

Eredmények: ZTE-Fehérvár 1:1 (0:1), DVTK-Kisvárda 0:2 (0:2), DVSC-Paks 1:1 (0:1), ÚFC-Kaposvár 5:0 (3:0), FTC-Zsóry FC 1:0 (1:0), PAFC-Bp. Honvéd 2:1 (1:1). Végeredmény a 33. forduló után: 1. FTC 76, 2. Fehérvár 63, 3. PAFC 54, 4. Zsóry 50, 5. Honvéd 44, 6-7. ÚFC és ZTE 43-43, 8. Kisvárda 42, 9-10. DVTK és Paks 41-41, 11. DVSC 39, 12. Kaposvár 14 pont. A BL-ben a Fradi, az EL-ben a Vidi, a PAFC és az MK-győztes Honvéd indulhat, még a DVSC és a Kaposvár kiesett az élvonalból. Helyükre az MTK és a Budafok érkezik az NB II-ből.