Fradi nyert az örök-rangadón

A 31. bajnokságát megnyert Ferencváros 15.747 néző előtt sorozatban harmadszor is Boli 53. percbeli góljával győzte le 1:0-ra a bennmaradásért küzdő Újpestet szombat este az Üllői úton a 31. fordulóban. A lila-fehérek két győzelem és két döntetlen után először szenvedtek vereséget Predrag Rogan vezetőedző irányításával.

A mérkőzés előtt – csakúgy mint a többi pályákon – megemlékeztek a hét közepén elhunyt háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázóinkról. Gyurika mindig a Fradiban pólózott, míg Tibi az Újpestben fejezte be sportkarrierjét. Kár, hogy a LED-falon csak Kárpáti képe mellett látszott a Fradi-logó, míg Benedek képe mellől elmaradt az Újpesté!

A labdarúgó OTP Bank Liga 31. fordulója már pénteken elkezdődött. A nyitómeccsen hazai sikerével biztosította bennmaradását a ZTE. A zalai együttes gól nélküli I. félidő után 4745 néző előtt 2:0-ra legyőzte az MK-győztes vendég Bp. Honvédot. Gólszerzők: Batik (öngól) az 51. percben és a 87. percben becserélt Babati a 92. percben.

Szombaton az EL-indulásért küzdő Mezőkövesd 1500 néző előtt 2:1-re verte otthon a már biztos EL-induló Fehérvárt. A 29. percben Futács révén a vendégek szereztek vezetést, melyet Besirovic a 35. percben kiegyenlített. A győztes hazai gólt az egyenlítő gól szerzője helyére a 83. percben becserélt Meszhi lőtte a 93. percben. A kupameccseket is beleszámítva az újraindulás után ez volt a kövesdiek első győzelme, és a bravúrjukkal biztosították, hogy két fordulóval a vége előtt biztosan tartsák 3. helyüket. A két csapat a bajnokságban és a kupában ötször mérkőzött meg egymással, egy fehérvári győzelem és három döntetlen mellett először született kövesdi diadal.

A Paks legyőzésével továbbra is versenyben a dobogóért a Puskás Akadémia. A felcsútiak 800 néző előtt hazai pályán 3:1-re legyőzték a kiesés elől menekülő Paksot. A PAFC ezzel pontszámban újra utolérték az EL-indulást érő 3. helyen álló Mezőkövesdet. A Paks hét veretlenül megvívott összecsapást követően maradt alul az élvonalban, a vereséget követően előnye 2 pontra csökkent a kieső 11. helyen álló Debrecen előtt. Gólszerzők: Vanecek a 4. és 89. percben, Knezevic a 43., illetve Sajbán az 55. percben.

Fontos győzelmet aratott a Kisvárda: 995 néző előtt 2:1-re győzött a már biztos kieső Kaposvár vendégeként a 31. forduló vasárnapi első meccsén. A várdaiak négy nyeretlen bajnoki után győztek ismét, míg a somogyiak nem tudták pontszerzéssel zárni az idei utolsó hazai NB I-es találkozójukat. Gólszerzők: Bévárdi a 35., illetve Cukalasz a 21. és Kovácsréti a 45. percben.

Fölényes debreceni győzelem a keleti rangadón: A kiesés elől menekülő DVSC 4650 néző előtt 4:0-ra győzött hazai pályán a DVTK ellen a 31. forduló tegnap esti zárómeccsén. A sikerrel Kondás Elemér utolsó előtti helyen álló csapata 2 pontra megközelítette a Paksot és az Újpestet. Gólok: Szécsi a 8. és 13., Szatmári a 44. és Tőzsér 11-esből a 71. percben.

A 31. forduló eredményei: ZTE – Bp. Honvéd 2:0 (0:0), Zsóry – Fehérvár 2:1 (1:1), PAFC – Paks 3:1 (2:0), FTC – ÚFC 1:0 (0:0), Kaposvár – Kisvárda 1:2 (1:2), DVSC – DVTK 4:0 (3:0) A bajnokság állása két fordulóval a vége előtt: 1. FTC 73, 2. Fehérvár 59, 3-4. PAFC és Zsóry 50-50, 5. ZTE 42, 6-7. DVTK és Bp. Honvéd 41-41, 8. Kisvárda 38, 9-10. Paks és ÚFC 37-37, 11. DVSC 35, 12. Kaposvár 14 pont. Folytatás kedden-szerdán a 32. fordulóval.