Bajnok lett a Fradi

Az MK-győztes Bp. Honvéd legyőzésével bajnok lett az FTC. A zöld-fehér klub kedden a Hungária körúton 876 néző előtt vendégeként aratott 2:0-s győzelmével megvédte bajnoki címét a labdarúgó OTP Bank Ligában. A 31. elsőségüket ünneplők góljait Miha Blazic és Michal Skvarka szerezte a 48. és 53. percben.

A magyar élvonalban tíz év után volt ismét címvédés, egy évtizede a Debrecennek sikerült ez a bravúr, és ők most kieső helyen állnak. A zöld-fehérek a meccs után a Népligetben kezdték meg az ünneplést, de a Groupama arénabeli fieszta a szombati 31. fordulóban az Újpest és a jövő hétvégén a záró 33. fordulóban a Zsóry FC elleni összecsapáson kezdődhet.

Kisvárdai sikerével nagyot lépett a bennmaradás felé a ZTE: 815 néző előtt Radó András, a góllövőlista éllovasa 83. percbeli büntetőjével 1:0-ra nyert Kisvárdán a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának kedd esti nyitómérkőzésén. A zalaiak legutóbbi hat meccsükön négyszer nyertek és kétszer ikszeltek, mostani sikerüknek köszönhetően pedig 7 pont választja el őket a még kiesést jelentő 11. helyen álló Debrecentől.

Magabiztos paksi győzelem tizenegyesekkel. A kiesés ellen küzdő Atomváros 500 néző előtt otthon magabiztos győzelmet aratott a sereghajtó, és az élvonalból már biztosan búcsúzó Kaposvár ellen a 30. forduló szerdai délutáni  első meccsén. A tolnaiak immár hét meccs óta veretlenek a bajnokságban, ebben az időszakban két siker és öt döntetlen a mérlegük. Gólok: Hahn (21., 11-esből), Haraszti (33., 69., a utóbbit 11-esből).

Miskolci sikerével versenyben a bronzéremért a Puskás Akadémia. A PAFC 2910 néző előtt hátrányból fordítva 2:1-re győzött a DVTK vendégeként. A felcsúti csapat sikerével a Mezőkövesddel azonos pontszámmal áll az EL-indulást érő 3. helyen. Az immár négy kör óta nyeretlen miskolciak kudarcukkal a Honvéddel együtt az 5-6. helyen maradtak. Gólok: Ivanovski (3.), illetve Deutsch (21.), Vanecek (48.).

A Debrecen elleni győzelmével bebiztosította EL-indulást érő 2. helyét a Fehérvár, mely 1100 néző előtt a Sóstói Arénában Futács Márkó a 83. percben elért találatával 1:0-ra legyőzte a kieséstől veszélyeztetett DVSC-t. A Vidi győzelme azt is jelenti, hogy sorozatban a 16. bajnoki mérkőzésen sem tudták legyőzni a hajdúságiak a Fejér megyeieket.

Megint egyenlítésig hosszabbított a bíró: az Újpest Koszta góljával a 95. percben mentett pontot a Mezőkövesd ellen. Az MK-döntős Zsóry FC gól nélküli I. félidő után 1:1-es döntetlent játszott a Megyeri úton 2300 néző előtt a 30. forduló tegnapi zárómérkőzésén. A vendégek gólját Pekár lőtte a 66. percben. Nem szeretném, ha a fővárosiak kiesnének, szívesebben megyek meccsre Újpestre, mint Debrecenbe, de ha egy csapat a hosszabbításban ment pontokat – mint a Paks egy hete és fél hete -, hajlamos vagyok bírói önkényre gondolni! A borsodiak március 7-e óta nem tudnak tétmeccset nyerni, rossz sorozatuk immár 10. mérkőzésből áll.

Eredmények: Kisvárda – ZTE FC 0:1 (0:0), Bp. Honvéd – FTC 0:2 (0:0) Paks – Kaposvár 3:0 (2:0), Fehérvár – DVSC 1:0 (0:0), DVTK – PAFC 1:2 (1:1), ÚFC – Zsóry 1:1 (0:0). A bajnokság állása a 30. forduló után: 1. FTC 70, 2. Fehérvár 59, 3-4. PAFC és Zsóry 47-47, 5-6. DVTK és Bp. Honvéd 41-41, 7. ZTE 39, 8-9. Paks és ÚFC 37-37, 10. Kisvárda 35, 11. DVSC 32, 12. Kaposvár 14 pont.