Döntetlenig hosszabbított Bognár

Hosszabbításban vesztett pontokat a címvédő FTC Pakson. A hazaiak 700 néző előtt két hosszabbításbeli góllal 2:2-re egyenlítettek az éllovas Ferencvárossal szemben a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának tegnap esti zárómérkőzésén.

Nagy fölényben futballozott a 9 ponttal vezető dél-pesti csapat, több helyzetet is kialakított az I. félidőben, de ezeket nem tudta kihasználni. Gólszerzők: Windecker 11-esből a 92. és Sajbán a 96., illetve Blazic az 56. és Haratyin a 81. percben.

Kedd délután Kisvárdán is folytatódott a Mezőkövesd rossz sorozata: a Zsóry FC 832 néző előtt 1:1-re egyenlített a 28. forduló nyitómérkőzésén. A 3. helyen álló borsodiak az újraindulás óta hat találkozójuk egyikén sem győztek, az NB I-ben pedig négy meccs óta nyeretlenek. Gólszerzők: Viana a 22. illetve Nagy D. a 45+3. percben.

Újpesti vereséggel tért vissza a debreceni kispadra kedd este Kondás Elemér: a kiesés ellen küzdő csapatok mérkőzésén az ÚFC 2500 néző előtt 3:1-re verte a vendég DVSC-t a Megyeri úton. Gólszerzők: Ristevski a 9., Simon a 48. és 62., illetve Heris (öngól!) az 59. percben.

A Fehérvár csak egy pontot szerzett a Bp. Honvéd vendégeként a keddi utolsó mérkőzésen. A friss MK-győztes a Hungária körúton 646 néző előtt 1:1-re egyenlített a 2. helyen álló MOL Fehérvár ellen. Gólszerzők: Ugrai a 63., illetve Nikolics a 4. percben.

A házigazda Diósgyőr 2895 néző előtt 1:1-es döntetlent játszott Miskolcon a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának szerdai első mérkőzésén. A kiesés ellen küzdő ZTE-nek ezzel megszakadt a hárommeccses győzelmi sorozata, de így is hat találkozó óta veretlenek a bajnokságban. Gólszerzők: Szépe (öngól) a 68., illetve Bolla a 80. percben.

Utolsó perces góllal nyert a PAFC Felcsúton. 500 néző előtt a II. félidő végén Tamás góljával 2:1-re győzték le a sereghajtó és már kiesett Kaposvári Rákóczit a 28. forduló szerdai második mérkőzésén. A hazaiak vezető gólját Knezevic lőtte 11-esből a 8. percben, melyet Szakály a 23. percben még ki tudott egyenlíteni.

Eredmények: Kisvárda – Zsóry FC 1:1 (1:1), ÚFC – DVSC 3:1 (1:0), Bp. Honvéd – Fehérvár 1:1 (0:1), DVTK – ZTE 1:1 (0:0), PAFC – Kaposvár 2:1 (1:1), Paks – FTC 2:2 (0:0). A bajnokság állása a 28. forduló után: 1. FTC 64, 2. Fehérvár 55, 3. Zsóry FC 46, 4. PAFC 43, 5. DVTK 41, 6. Bp. Honvéd 38, 7-9. Kisvárda, ÚFC és ZTE 35-35, 10. Paks 33, 11. DVSC 31, 12. Kaposvár 11 pont.