Maradt a 9 pont előny

A címvédő és éllovas Ferencváros megtörte a Diósgyőr lendületét. Az FTC 2725 néző előtt gól nélküli I. félidő után 3:0-ra legyőzte a vendég DVTK-t a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójának tegnap esti zárómeccsén. Gólok: Boli az 54., Zubkov az 55. és Botka a 83. percben.

A bajnokságban a Ferencváros pályaválasztóként 51 találkozó óta nem talált legyőzőre, ebben az időszakban a 40. győzelmét aratta. A Diósgyőr ellen otthon sorozatban hetedszer nyert. A DVTK-nak viszont megszakadt a jó idegenbeli sorozata a bajnokságban: a miskolci gárda vendégként ezt megelőzően november 9-én szenvedett vereséget legutóbb, azt követően négy győzelem mellett háromszor játszott döntetlent.

A 27. forduló péntek esti nyitómérkőzésén 2400 néző előtt veszített otthon pontokat a sereghajtó ellen a Debrecen. A DVSC 1:0-s félidő után 1:1-et játszott Szabó B. 6., illetve Borbély 87. percbeli góljaival az utolsó helyezett Kaposvárral.

Szombat délután harmadszor is legyőzte Paks a Zsóry FC-t. A tolnaiak 500 néző előtt a bennmaradásért folytatott küzdelemben fontos győzelmet arattak Mezőkövesden, ezzel kiejtette a Kaposvárt. A gólokat Könyves szerezte az 50. és 64. percben. A borsodi klub az újrakezdés után az elődöntőből két döntetlennel jutott a szerdai MK-döntőbe, ahol kikapott, így az utolsó öt tétmérkőzéséből a két döntetlen mellett már harmadszor szenvedett vereséget.

A MOL Fehérvár FC 1325 néző előtt 1:0-s félidő után 2:0-ra nyert a vendég Kisvárda ellen, ezzel megerősítette 2. helyét a tabellán. Gólszerzők: Nego a 16. és Nikolics a 87. percben.

A szombati nap késő esti NB I-es mérkőzésén győzelemmel mutatkozott be az Újpest új edzője. A szerb Predrag Rogan irányításával az ÚFC a Megyeri úton 1900 néző előtt Novothny Soma szünet előtti góljával 1:0-ra legyőzte a friss MK-győztes Bp. Honvédet, így sikerrel elmozdult a kiesést jelentő 11. helyről.

A Bobál-ikrek góljaival győzelemmel jubilált tegnap este a ZTE. A házigazda Bobál Gergely 48. és ikertestvére, Bobál Dávid 86. percbeli góljával 2:0-ra legyőzte a Puskás Akadémiát 2000. NB-s mérkőzésén. Márton Gábor együttese öt mérkőzés óta veretlen az élvonalban – ez idő alatt négy győzelem és egy döntetlen a mérlege -, ilyen hosszú jó sorozata 2010 óta nem volt a csapatnak. A PAFC 11 veretlenül megvívott találkozót követően kapott ki most idegenben.

A 27. forduló eredményei: DVSC – Kaposvár 1:1 (1:0), Zsóry FC – Paks 0:2 (0:0), Fehérvár – Kisvárda 2:0 (1:0), ÚFC – Bp. Honvéd 1:0 (1:0), ZTE – PAFC 2:0 (0:0), FTC – DVTK 3:0 (0:0). A bajnokság állása a 27. forduló után: 1. FTC 63, 2. Fehérvár 54, 3. Zsóry FC 45, 4-5. DVTK és PAFC 40-40, 6. Bp. Honvéd 37, 7-8. Kisvárda és ZTE 34-34, 9-10. Paks és ÚFC 32-32, 11. DVSC 31, 12. Kaposvár 11 pont.

Hibáztak és pénzt kaptak a rendezők

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága a szerdai MK-döntő kapcsán pénteken a győztes Bp. Honvédet és a vesztes Zsófy FC-t a sportzónára vonatkozó szabályok súlyos megsértéséért egy-egymillió forint pénzbüntetés megfizetésére kötelezte. Az ok: szurkolóik túl közel kerültek egymáshoz a tribünön és a játékosokhoz a pálya szélén, amikor kedvenceik kimentek hozzájuk ünnepelni. Ennyire kell a kluboknak a bevétel? – kérdeztem május 29-én reggel amikor megtudtam, hogy a pünkösdi hétvégétől a szurkolók is bemehetnek a meccsekre. Rájöttem, tévedtem: az MLSZ-nek kell a bevétel! Kíváncsian várom, hogy a szurkolók vécébeli és büfébeli csoportosulása miatt hány klubot fognak megbüntetni. Az már csak hab a tortán, hogy az MK-döntő rendezője nem is a két klub, hanem az MLSZ volt! Ügyes!