Zsóry – Honvéd MK-döntő

A címvédő MOL Fehérvár otthonában elért 2:2-es döntetlennel a Mezőkövesd története során először jutott a labdarúgó Magyar Kupa döntőjébe – láttuk tegnap az M4 Sporton. A szombat délutáni odavágón 1:1 (0:1) volt az eredmény, így akkor is a vendégek vezettek.

A Zsóry FC a hazai 1:1-es döntetlen után idegenben szerzett több góllal lépett a Puskás Arénában június 3-án szerdán 20 órakor kezdődő fináléba. A vendégek Zivzivadze 8. és Pekár 54. percbeli góljával már 2:0-ra vezettek, melyre Hodzic a 63. és Stopira a 86. percben válaszolt.

A tavaly is döntős Bp. Honvéd ismét fináléba jutott a labdarúgó Magyar Kupában, miután a tegnap esti visszavágón ugyancsak gól nélküli döntetlent játszott a fővárosi rangadón az NB II-ből feljutott MTK-val, majd tizenegyesekkel 5:4-re felülmúlta riválisát az M4 Sport kamerái előtt.

A tavaly november 15-én felavatott Puskás Arénában ez volt az első klubok közötti mérkőzés. A kispestiek azért nem játszhattak a Bozsik Stadion építése során ideiglenes otthonukként szolgáló Új Hidegkuti-stadionban, mert az épp az ellenfelük otthona. A jövő szerda esti Puskás arénabeli döntőben a Mezőkövesd először, míg a Bp. Honvéd már 8. alkalommal emelhetné magasba a trófeát. A csapatok addig sem pihennek. Az NB I hétvégi 26. fordulójában szombaton a Zsóry FC Diósgyőrbe utazik, a Honvéd meg vasárnap a DVSC-t fogadja a Hungária körúton.