Budafok megint fordított

A 2. helyezett Budafok úgy fordított 0:1-ről 3:2-re a Békéscsaba ellen tegnap délután a labdarúgó NB II 26. fordulójában, hogy a 25. perctől emberhátrányban játszott. A  dél-budaiak a 25. fordulóban a 86. és 96. perceben Soroksáron fordították javukra az állást.

Idén először nyert a Nyíregyháza, amely egy döntetlen és három vereség után jutott ismét 3 ponthoz. Sorozatban hatodik mérkőzésén maradt nyeretlen a Gyirmót, amely ezúttal a Budaörs vendégeként maradt alul. November 27-e után kapott ki ismét a bajnokságban a Siófok, amely azóta háromszor nyert, és háromszor döntetlenre végzett.

Este az éllovas MTK és a Vasas is hazai pályán aratott győzelmet Merkantil Bank Ligában. A MTK a tiszakécskei Duna Aszfaltot 2:1-re múlta felül, míg az angyalföldiek az ETO FC Győrt győzték le 3:1-re. Az MTK – amely az előző két fordulóban csak egy pontot szerzett – előnye így továbbra is 3 pont a 2. helyezett Budafokkal szemben.

A tavaszi 7. forduló eredményei: Vác – Ajka 0:2 (0:1), Budaörs – Gyimrót 4:1 (0:0), NYVSSC – Kazincbarcika 3:1 (2:1), Siófok – Csákvár 1:3 (0:2), Budafok – Békéscsaba 3:2 (1:1), Vasas – Győr 3:1 (2:0), MTK – Tiszakécske 2:1 (1:0), Szeged – Szolnok 0:0, Haladás – Dorog 1:0 (1:0). Soroksár szabadnapos volt. Az élcsoport állása: 1. MTK 56, 2. Budafok 53, 3. Vasas 44, 4. Siófok 41, 5. Csákvár 39, 6. Győr 38, 7. Gyirmót 37, 8. Nyíregyháza 35 pont.