Győzelemig játszott Budafok

A Szeged 3:1-re nyert Győrben a Merkantil Bank Liga tavaszi 6. fordulójában, a Budafok és a Vasas vendégként tudott nyerni tegnap délután a labdarúgó NB II 25. fordulójában. A tabellán 2. budafokiak a 86. percben egyenlítettek Soroksáron, majd a 96. percben szerezték meg győzelmet érő találatukat.

Az angyalföldi együttes – amely a 24. fordulóban Tiszakécskét győzte le – kazincbarcikai győzelmével sorozatban a harmadik meccsét nyerte meg, és már a tabella 3. helyén áll. Hátránya azonban még így is 9 pont a feljutó helyen álló budafokiakkal szemben.

Az éllovas MTK 2:0-ra kikapott Ajkán. A házigazda a 73. percben szerezte meg a vezetést, előnyét a 87. percben duplázta meg. A listavezető fővárosiak öt győzelem és egy döntetlen után kaptak ki ismét a bajnokságban, a szezonban harmadszor maradtak alul.

Eredmények: Győr – Szeged 1:3 (0:1), Soroksár – Budafok 1:2 (1:0), Kazincbarcika – Vasas 0:2 (0:1), Békéscsaba – Vác 0:0, Tiszakécske – NYVSSC 2:1 (1:0), Szolnok – Siófok 1:1 (0:1), Budaörs – Haladás 1:1 (0:0), Ajka – MTK 2:0 (0:0), Csákvár – Gyirmót 1:1 (0:0). A Dorog most szabadnapos volt. Az élcsoport állása: 1. MTK 53, 2. Budafok 50, 3. Vasas 41 pont.