Remiztek a dobogósok

A tabella 2. helyén álló Budafok és a 3. Siófok is döntetlent játszott hazai környezetben tegnap délután a labdarúgó Merkantil Bank Liga 24. fordulójában. A 23. fordulóban vesztes Budaörs most szabadnapos volt.

Az éllovas MTK otthon 0:1-s félidő után 1:1-es döntetlent játszott a tabellán 10. helyezett Békéscsabával a labdarúgó NB II tavaszi 5. fordulójának esti zárómérkőzésén. Az MTK öt fordulót követően vesztett ismét pontokat.

A Vasas este 3:1-re legyőzte a tiszakécskei Duna Aszfalt csapatát a Fáy utcában, mellyel feljött a 4. helyre. A vendégek már a 15. percben Tölgyesi góljával 1:0-ra vezettek, de fordulás után Feczesin góljaival fordítottak az angyalföldiek. A téli átigazolási időszakban Újpestről szerződtetett támadó – aki az őszi szezon után az élvonalbeli góllövőlista 1. helyén állt – 12 perc alatt (a 48. 58. és 60. percben) háromszor talált a vendégek kapujába.

Eredmények: Vác-Soroksár 0:2 (0:1), Haladás-Csákvár 3:0 (1:0), Siófok-Szeged 1:1 (0:0), NYVSSC-Ajka 0:1 (0:0), K.barcika-ETO 2:2 (2:1), Budafok-Dorog 0:0, Gyirmót-Szolnok 1:2 (1:1), Vasas-T.kécske 3:1 (0:1), MTK-B.csaba 1:1 (0:1). Az élcsoport állása: 1. MTK 53, 2. Budafoki MTE 47, 3. BFC Siófok 40, 4-5. Vasas és ETO 38-38, 6. Gyirmót 36 pont.