Egyenlített Pesten a PAFC

A címvédő és éllovas Ferencváros 8127 néző előtt Zubkov duplájából kétgólos előnyét követően 2:2-t játszott a vendég Puskás Akadémiával a labdarúgó OTP Bank Liga 15. fordulójának zárómérkőzésén tegnap a Groupama Arénában. A szombati NB I-es eredmények idekattintva olvashatók.

A jó iramú I. félidőben a Fradi lendületes támadójátékosainak köszönhetően beszorította ellenfelét, amelynek védelmét többször zavarba tudták hozni a népligetiek. A 7. percben a második hazai lehetőséget Zubkov remek egyéni megmozdulás végén váltotta vezető gólra, majd a 40. percben Sós hibáját kihasználva már csak az üres kapuba kellett passzolnia második gólját az ukrán szélsőnek.

A II. félidőben az addig passzív Puskás Akadémia felvette a hazaiak tempóját, így izgalmassá, fordulatossá vált a játék. Különösen az 52. perctől, a nigériai Henty szépítő gólját követően. A folytatásban is megmaradt a játék lüktetése, így mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek. Bár a hazaiaknak több és veszélyesebb helyzetük volt, végül mégis a vendégeknek jött össze az egyenlítés: a 79. percben német Meissner lövését követően az ötösön belül a földön fekvő Henty is duplázott. A hátralévő időben sem csökkent a tempó, mindkét csapat a győzelemre törekedett, de végül maradt a döntetlen.

A felcsútiak csere nélkül játszották végig a találkozót, míg a hazaiak mindhárom cserelehetőségüket kihasználták. A zöld-fehérek a bajnokságban pályaválasztóként sorozatban 44. veretlenül megvívott találkozójuknál tartanak. A tabellán 1. Ferencváros 33, 2. Mol Vidi 29, 3. Zsóry SE 28 pont.

Tavasz az NB II-ben

Sorozatban 7. bajnokiján maradt veretlen a 2. helyezett Budafok: saját közönsége előtt 1:0-ra győzött a Szeged ellen tegnap a labdarúgó Merkantil Bank Liga 20. (tavaszi 1.) fordulójában. A fővárosi együttes sikerével egy pontra megközelítette a listavezető és csak ma pályára lépő MTK-t. A kék-fehérek 19 órakor Csákvárt fogadják a Hungária körúton.

Nyeretlenségi sorozatát megszakítva, a Gyirmót 1:0-ra győzött a Haladás vendégeként. A kisalföldi együttes az előző négy mérkőzésén nem tudta begyűjteni mindhárom pontját. A 20. forduló eredményei: Budafok-Szeged 1:0 (0:0), ETO FC Győr-Ajka 2:1 (0:0), Nyíregyháza-Budaörs 4:0 (1:0), Vác-Szolnoki MÁV 2:2 (1:0), Kazincbarcika-Soroksár 0:1 (0:0), Tiszakécske-Békéscsaba 0:1 (0:0), Haladás-Gyirmót 0:1 (0:1), Vasas?Dorog 2:0 (1:0), a Siófok szabad. Az élcsoport állása: 1. MTK 40 pont/18 mérkőzés, 2. Budafok 39/19, 3. Gyirmót 34/19.