Kaposváron is győzött a Fradi

A címvédő Ferencváros 4115 néző előtt 2:1-es I. félidői vezetés után 3:2-es győzelmet aratott a remekül küzdő, sereghajtó Kaposvár vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 14. fordulójának tegnapi zárómérkőzésén. A forduló szombati eredményei idekattintva olvashatók.

A 0:1-ről fordító fővárosiak – akik 1977 után először és mindössze másodszor nyertek a somogyi megyeszékhelyen – ezzel ismét az élen állnak, s immár 11 meccse veretlenek az NB I-es bajnokságban. Az újonc hazaiak ezzel szemben sorozatban hetedszer kaptak ki, és csupán 6 pontot szerezve utolsók.

Megint kikapott a Csákvár

Sorozatban negyedszer kapott ki a Csákvár a labdarúgó NB II-ben: a 3. helyezett csapat a tegnapi őszi zárófordulóban Nyíregyházán maradt alul. A 2. helyezett Budafok gól nélküli döntetlent játszott otthon a Siófokkal. A Vasas házigazdaként, míg a Békéscsaba vendégként nyert a labdarúgó Merkantil Bank Liga 19. fordulójában. A Vác-Szeged és az MTK-Szolnok összecsapást szombaton rendezték.

A békéscsabaiak az Ajkát győzték le 4:1-re úgy, hogy a 9. percben már 2:0-ra vezettek, majd hazai szépítés után a 75. perctől emberelőnyben játszhattak. Az angyalföldiek a gól nélküli I. félidőt követően kerekedtek a budaörsiek fölé. Eredmények: Budafok-Siófok 0:0, Kazincbarcika-Dorog 0:3 (0:0), Tiszakécske-Soroksár 0:3 (0:2), Nyíregyháza-Csákvár 2:0 (2:0), ETO FC Győr-Haladás 2:1 (1:0), Vasas-Budaörs 3:0 (0:0), Ajka-Békéscsaba 1:4 (0:2). Az állás: 1. MTK 40, 2. Budafok 36, 3. Csákvár 31 pont.