Remekelt az MTK

Fradi-öröm DebrecenbenMegszakadt a Csákvár veretlenségi sorozata Kazincbarcikán tegnap délután a Merkantil Bank Liga 17. fordulójában. A 3:0-ra vezető házigazdák a 76. percben emberhátrányba kerültek, de a vendégek a hajrában csak a szépíteni tudtak. A szerdai 16. forduló eredményei idekattintva olvashatók.

A dobogó 2. helyén álló csákváriak öt győzelmet és egy döntetlent követően szenvedtek ismét vereséget az NB II-ben. Az éllovas MTK 3:0-ra legyőzte a vendég Siófokot. Miután a Budafok 1:0-ra nyert otthon az NB I-ből nyáron kiesett Haladás ellen, jobb gólaránnyal a tabella 2. helyére lépett a Csákvár elé. A forduló további eredményei: Vác–Gyirmót 0:0, Békéscsaba–Soroksár 1:0 (1:0), Kazincbarcika–Csákvár 3:1 (2:0), NYVSSC–Szeged 3:0 (2:0), Ajka–Dorog 0:0, Tiszakécske–Budaörs 0:5 (0:3), Vasas–Szolnoki MÁV 0:0, a Győri ETO szabad volt. A tabellán: 1. MTK 36, 2. Budafok 31 (30:16), 3. Csákvár 31 (26:22) pont.

Remekelt a Fradi

A címvédő Ferencváros kiütéses, 6:1-es győzelmet aratott Debrecenben a labdarúgó OTP Bank Liga 12. forduló tegnap esti zárómérkőzésén. A szombati eredmények idekattintva olvashatók. Az első percekben a vendégek irányították a játékot és Varga góljával a 11. percben megszerezték a vezetést. A bekapott gól feltüzelte a hazaiakat, akik negyedóra alatt három komoly lehetőséget is kialakítottak, mindháromszor Grófnak kellett nagyot védenie. A hazaiak így nem tudtak egyenlíteni, a zöld-fehérek viszont a 36. percben Tokmac góljával 2:0-ra növelték előnyüket.

A II. félidőben a csereként beállt Kundrák találatával az 50. percben szépített a DVSC, de a Ferencváros 5 perccel később Isael fejes-góljával visszaállította a kétgólos különbséget. Ez megtörte a házigazdákat, az utolsó 20 percre teljesen szétestek, a Fradi meg Bőle, Varga és Tokmac újabb góljaival a 76., 79. és 87. percben büntetett és nagyarányú megérdemelt győzelmet aratott. A tabellán: 1. Fehérvár 26 (25:11), 2. FTC 26 (22:8), 3. Zsóry FC 24 pont.