Döntetlen az Üllői úton

Lyukas zászló a nézőtérenA Ferencváros hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott az orosz CSZKA Moszkva együttesével a labdarúgó Európa-liga H-csoport 4. fordulójában. A Groupama Arénában rendezett tegnap esti összecsapáson mindkét csapat előtt adódtak ziccerek, de ezek mind kimaradtak.

Szerhij Rebrov tanítványai immáron 5 ponttal rendelkeznek, és harcban vannak a továbbjutást érő 2. helyért a 6 pontos bolgár Ludogoreccel, amely súlyos – 6:0 (3:0) arányú – vereséget szenvedett a Espanyol vendégeként. Sikerüknek köszönhetően a katalánok már biztosan ott vannak a legjobb 32 között. A kezdés előtt piros-fehér-zöldbe öltözött a stadion, a B-közép az 1956-os forradalom egyik jelképét, a zászlóból középen kiégetett állami címert formálta meg, azt üzenve ezzel, hogy az összecsapás nemzeti ügy.

A Ferencváros játékosai betartották két héttel ezelőtti moszkvai diadalt követő ígéretüket: úgy kezdték a mérkőzést, ahogyan az orosz fővárosban abbahagyták. Magabiztosan tartották a labdát és nem hagyták kibontakozni az orosz ellentámadásokat. Az I. félidőben 44 percig egyik kapu sem forgott veszélyben, ekkor Tokmac adott be tökéletesen, de Boli óriási helyzetben a kapu mellé fejelt.

A II. félidő óriási kimaradt vendég lehetőséggel indult, de a 62. percben Blazic hagyta ki a szezon helyzetét: a védő egy szabadrúgáshoz húzódott előre, a lepattanó labda némi kavarodás után éppen elé került, de az ötösről senkitől sem zavartatva gyakorlatilag a másik irányba vetődő, a lábával még kinyúló Akinfejevbe lőtt. Három perccel később Dibusz hibáját kis híján kihasználták a vendégek, de a ferencvárosi szurkolók fellélegezhettek.

A hajrában a Ferencváros már inkább az eredmény tartására figyelt – Rebrov is ennek tükrében cserélt már a végén – és sikerült is az 1 pont megszerzése. A tabellán 1. Espanyol 10, 2. Ludogorec 6, 3. FTC 4, 4. CSZKA 1 pont. A november 28-ai 5. fordulóban a Ferencváros az éllovas Espanyolt fogadja.

Vezet az MTK az NB II-ben

Szerdán teljes fordulót rendeztek a Merkantil Bank Ligában. Az MTK a vasárnapi hazai győzelme után tegnap idegenben is nyert. Eredmények: Soroksár–ETO FC Győr 2:2 (0:1), Dorog–Békéscsaba 4:1 (2:0), Siófok–Nyíregyháza 6:1 (1:0), Szolnoki MÁV–Kazincbarcika 2:0 (0:0), Gyirmót–MTK 1:2 (1:1), Ajka–Budaörs 2:3 (1:2), Szeged–Vasas 1:3 (0:1), Haladás–Vác 3:0 (0:0), Csákvár–Tiszakécske 1:1 (1:0), szabad a Budafok. 16 forduló után 1. MTK 33 pont/14 mérkőzés, 2. Csákvár 31/14, 3. Gyirmót 29/15, 4. Budafok 28/14, 5. Siófok 26/14, 6. Győri ETO 23/15.