Győztek az éllovasok

Otthon nyert az MTKA listavezető Csákvár 1:0-s I. félidő után 2:0-ra győzött az Ajka otthonában a labdarúgó Merkantil Bank Liga tegnapi 15. fordulójában. A Csákvár sorozatban 5. alkalommal nyert az NB II-ben. A múlt heti 14. forduló eredményei idekattintva olvashatók.

A kiesőhelyen álló Haladás sorozatban harmadszor kapott ki, és az előző két fordulóhoz hasonlóan ezúttal 0:0-s I. félidő után a Hungária körúton is 3 gólt kapott. A Vasas – amelyben Balajti Ádám mindkét félidőben 1-1 gólt szerzett – Gál Mátyás kiállítása miatt az utolsó fél órában emberhátrányban játszott a Siófok ellen, mégis 2:2-re egyenlített. A harmadik fővárosi mérkőzésen Soroksár–Dorog 1:3 (1:1).

Vidéki eredmények: Békéscsaba–Budaörs 1:0 (0:0), Kazincbarcika–Szeged 3:2 (2:2), NYVSSC–Gyirmót 0:1 (0:0), Ajka–Csákvár 0:2 (0:1), ETO Győr–Budafok 1:3 (0:1), Tiszakécske–Szolnok 1:1 (0:1). A Vác szabadnapos volt. Az élcsoport állása: 1. Csákvár 30 pont/13 mérkőzés (10 győzelem), 2. MTK Budapest 30/13 (9), 3. Gyirmót 29/14 (9), 4. Budafok 28/14 (9). A hétközi 16. fordulóban az MTK a Gyirmót vendége lesz, melyet szerdán 18 órától az M4 Sporton figyelhetünk.