Pontot vesztettek az éllovasok

Ferencvárosi csoportképA Zsóry SE 7437 néző előtt 1:1-es döntetlent játszott tegnap délután a címvédő Ferencváros otthonában a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójában. A pontosztozkodással azonos pontszámmal a hazaiak maradtak a 3., a vendégek pedig a 2. helyen a Fehérvár mögött.

Az elmúlt hétvégi 10. fordulóban mindkét csapat győztesként hagyta el a pályát. Mostanáig a fővárosiak hazai pályán, míg a mezőkövesdiek idegenben voltak 100%-osak, a jó sorozatát egyik csapat sem tudta folytatni, de a veretlenségét így mindkettő megőrizte.

Nem kezdett megilletődötten a Mezőkövesd az Üllői úton sem, az idény meglepetéscsapata kifejezetten bátran vállalkozott támadásépítésre, a címvédő pedig – a magyar bajnokságban tőle szokatlanul – gyors kontrákkal veszélyeztetett. A hazaiak nem egy ilyen akcióból, hanem szöglet után szereztek vezetést góljával a 9. percben Ihnatyenkó góljával, de ez nem változtatta meg a játék képét, sőt a vendég Zivzivadze, a későbbi gólszerző ziccert hibázott.

Az I. félidő derekától kiegyenlítetté vált a játék, mindkét fél vezetett szép támadásokat és voltak ígéretes próbálkozások, védenie azonban csak a hetek óta nagyszerű formában lévő Dibusznak kellett egy ízben a szünet előtt. A II. félidő 49. percében a vendégek Zivzivadze góljával kiegyenlítettek. Ezután kissé paprikássá vált a hangulat, amit Pintér játékvezető 10 perc alatt kiosztott négy sárga lappal próbált megfékezni. Amikor ismét a futball került középpontba, a Ferencváros ragadta magához az irányítást, de előbb Szappanos védett nagyot, majd éppen az ő hibáját Boli nem tudta kihasználni óriási helyzetben. A hajrában inkább mezőnyjáték volt helyzetek nélkül, így az eredmény már nem változott a lefújásig.

A 11. forduló vidéki eredményei: PAFC–Honvéd 1:2 (1:1), DVSC–Paks 3:1 (2:0), DVTK–Várda 3:1 (1:0), ZTE–Fehérvár 3:3 (2:0) és Kaposvár–ÚFC 2:3 (1:2). A 3 körös bajnokság 1. köre után 1-2-3. Fehérvár, Zsóry és FTC 23-23, 4. PAFC 20, 5. Honvéd 16, 6. DVSC 15, 7. ÚFC 14, 8-9. Várda és DVTK 13-13, 10-11. Paks és ZTE 10-10, 12. Kaposvár 6 ponttal. Az NB I 2. köre a jövő hétvégén 9-10-én kezdődik, ám a Fradinak már 7-én csütörtökön le kell győznie itthon a CSZKA Moszkvát az Európa-liga H-csoport 4. fordulójában!