Pontot szerzett a Honvéd

Gróf Dávid már zöldbenA Bp. Honvéd az MTK Hungária körúti stadionjában 3616 néző előtt gól nélküli döntetlent játszott a címvédő Ferencvárossal a labdarúgó OTP Bank Liga 8. fordulójának vasárnapi zárómeccsén. A szombati eredmények idekattintva olvashatók, a Fradi továbbra is 3. a tabellán.

Szerhij Rebrov, a vendégek mestere hét helyen változtatta meg a kezdőcsapatot a csütörtöki vesztes Európa-liga H-csoportmérkőzéshez képest. A küzdelmes, de csupán közepes színvonalú I. félidőben a Fradi próbált irányítani, ám játékából hiányzott a ritmus, így nem tudott kapura veszélyes lenni. A Honvéd jól védekezett, de támadásai során pontatlan volt, emiatt a megszerzett labdákkal a rivális tizenhatosáig is csak ritkán jutott el.

A II. félidőt mindkét csapat intenzívebb tempóban kezdte, előbb a vendégek, majd a hazaiak kerültek mezőnyfölénybe. Utóbbiak a 63. percben óriási lehetőséget hagytak kihasználatlanul – egy szabadrúgás után Gróf kezéből kiperdült a labda, amelyet Kamber három méterről lőtt a kapu fölé –, de lendületük megmaradt és beszorították ellenfelüket saját térfelükre. Idővel legalább annyira rendezte sorait a Ferencváros, hogy a mezőnyben tudja tartani a játékot.

A mérkőzés utolsó jeleneteként a Honvéd-játékosok a 93. percben Blazic kezezésére hivatkozva 11-est reklamáltak, Andó-Szabó játékvezető azonban gyorsan lefújta az összecsapást. A kispestiek a 2019/20-as szezonban a 4. hazai mérkőzésükön három vereség után először szereztek pontot, s 7 pontjukkal a 10. helyen állnak a szintén 7 pontos DVTK és a 6 pontos Kaposvár előtt.

Pályaválasztók rossz napja „idegenben”

Míg a Honvéd a Hungária körúton fogadta a Fradit, az éllovas MTK 1:1-es félidő után 3:1-re verte a Vácot vendégként Balassagyarmaton a labdarúgó Merkantil Bank Liga 12. fordulójában. A Győri ETO 1:1-es félidő után 2:2-t ért el Tatabányán a Budaörs vendégeként. Az előző idényben még élvonalbeli Haladás a 11. mérkőzésén a 2. győzelmét aratta, mert I. félidői találatával 1:0-ra győzött győzött Kazincbarcikán.

A Vasas most volt szabadnapos, a tegnapi forduló további eredményei: Siófok–Ajka 2:2 (0:1), Szeged–Békéscsaba 1:0 (1:0), Gyirmót–Tiszakécske 1:0 (1:0), Csákvár–Dorog 2:1 (0:0), Szolnoki MÁV–Soroksár 1:2 (1:0), Budafok–Nyíregyháza 2:0 (1:0). Listavezető: MTK 24 pont/11 mérkőzés, 2. Budafok 22/11, 3. Csákvár 21/10.

Pontot mentett a Liza

Amíg a Vác Gyarmaton 3:1-re kikapott az NB II-ben, addig a BVSE hasonló arányban győzött Tiszaújvárosban az NB III Keleti-csoport 9. fordulójában, így a 15 pontos gyarmatiak utolérték az ESMTK-t a 6-7. helyen. Meg is előzhették volna őket, de hiába vezetett az Ózdi Kohász SC már 2:0-ra Pesterzsébeten, a Lizának végül sikerült 2:2-re egyenlítenie.