Visszavágtak a bolgárok

Ferencvárosi párharcA bolgár Ludogorec 16.163 néző előtt 2:0-s félidő után 3:0-s győzelmet aratott a Ferencváros vendégeként a labdarúgó Európa-liga H-csoportküzdelmeinek tegnap esti 2. fordulójában a Groupama Arénában.

A két együttes nyáron már találkozott egymással, a magyar bajnokcsapat a BL júliusi selejtezőjében meglepetést okozott azzal, hogy az 1. fordulóban először itthon 2:1-re, aztán pedig idegenben 3:2-re legyőzte a nála magasabban jegyzett bolgár riválisát.

Ferencváros 5419 nap elteltével játszott újra saját közönsége előtt főtáblás európai kupamérkőzést. A második számú európai kupasorozat csoportküzdelmeit a Ferencváros szeptember 19-én az Espanyol otthonában elért 1:1-es döntetlennel kezdte, míg a Ludogorec otthon ütötte ki 5:1-re a CSZKA Moszkvát.

A vendégek már 37 másodperc elteltével vezetést szereztek Jody Lukoki góljával, majd a 40. percben Rafael Forster egy óriási szabadrúgással duplázta meg az előnyt. A bolgár együttes Dragos Grigore kiállítása miatt a 43. percben emberhátrányba került, mégis a 64. percben Forster második találatával eldöntötte az összecsapást. A hajrában a Ferencváros már csak a szépítés reményében támadott, de a becsületgól a 4 perces hosszabbításban sem jött össze.

A H-csoport másik mérkőzésén CSZKA Moszkva-Espanyol 0:2 (0:0). A 2. forduló után 1. Ludogorecz 6, 2. Espanyol 4, 3. Ferencváros 1, 4. CSZKA Moszkva 0 pont. Szerhij Rebrov vezetőedző csapata az október 24-i 3. fordulóban a pont nélküli sereghajtó CSZKA Moszkva vendége lesz.