Élre állt az MTK

BüntetőgólAz MTK tegnap kora délután az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 1946 néző előtt 2:1-re legyőzte a vendég Nyíregyháza Spartacust a labdarúgó NB II 10. fordulójában. A mérkőzés előtt Verő Tamás köszöntötte a tegnap este kezdődő 5780. Zsidó újévet. Mivel Lantos Mihály is tegnap lenne 91 éves, róla is megemlékeztek a mérkőzés előtt.

A hazaiak a 24. percben szereztek vezetést: Lencse László értékesítette az általa kiharcolt büntetőt, Jova Levente érezte az irányt, de a jobb alsóba nem érhetett le. A 48. percben Jova kapus büntetőjével egyenlítettek a szabolcsiak, de nem sokáig örülhettek az 1:1-nek. Az 56. percben újra vezetést szerzett az MTK: Palincsár Martin beadására középen Schön Szabolcs érkezett, aki laposan a kapuba passzolt, beállítva ezzel a 2:1-es végeredményt.

A Tiszakécske most volt szabad, a 10. forduló további eredményei a Merkanti Bank Ligában: Vác?Vasas 0:4 (0:1), Budafok?Kazincbarcika 2:2 (2:0), Siófok?Soroksár 1:1 (1:1), Szolnoki MÁV?Budaörs 2:0 (0:0), Haladás?Ajka 2:4 (0:2), Szeged?Dorog 1:0 (0:0), Csákvár?ETO FC Győr 3:2, Gyirmót?Békéscsaba 2:0 (1:0). Győzelmével 1. MTK 21 pont, vereségével 2. ETO FC Győr 20 (16-7), 3. Siófok 20 (15-7).

Salgótarjáni útról az Üllői útra

Az MTK győzelmét követően az 1-es villamossal 3 megállót utaztunk, hogy lássuk: a Ferencváros gól nélküli I. félidő után 1:0-ra nyert a Kisvárda ellen a Groupama Arénában az OTP Bank Liga 7. fordulójának zárómérkőzésen, s 15 pontjával a szintén 15 pontos Zsóry előtt úgy második, hogy az 1. fordulóból elhalasztott DVSC elleni bajnoki meccse még hátra van. Az I. félidőben a Ferencváros fokozatosan jutott mezőnyfölényhez, legaktívabb játékosának Nguen bizonyult. A 20. perc után már egyértelműen a házigazdák irányítottak, de alig jelentettek veszélyt a térfelén fegyelmezetten záró vendégek kapujára.

A mérkőzés képe a II. félidőben sem változott, a hazaiak két cserével frissítettek ugyan, de hiába vitték egyre közelebb a játékot a kisvárdai kapuhoz, nem jutottak vezetéshez. Az idő múlása és szurkolóik türelmetlensége sürgette a ferencvárosiakat, akik a folytatásban kockázatosabb, még nyíltabb támadójátékkal próbálkoztak, így az egyre bátrabb szabolcsiak kontráiban is volt gólveszély. A három pont a 86. percben dőlt el, amikor Leandro a kaputól 20 méterre, középről laposan kilőtte a bal alsó sarkot. A középpályás előtt három kisvárdai állt, de egyikük sem tudott blokkolni, miként a vetődő Felipe sem tudott hárítani.

A népligetiek pályaválasztóként immár 40 találkozó óta nem kaptak ki az NB I-ben és sorozatban 14. bajnokit nyerték meg otthon. A Kisvárda 4. bajnoki összecsapásán is úgy kapott ki a Fraditól ? másodszor az Üllői úton ?, hogy nem szerzett gólt. Leandro 8 nap alatt a 3. mérkőzésén a 3. gólját szerezte a Ferencvárosban: előbb múlt vasárnap a ZTE elleni bajnokin, majd szerdán az Iváncsa elleni Magyar Kupa-mérkőzésen volt eredményes.

A 7. forduló vidéki mérkőzéseit már szombaton lejátszották. Eredményeik: ZTE FC?Paksi FC 3:1 (2:1), Zsóry?Bp. Honvéd 1:2 (0:1), Kaposvár?Diósgyőri VTK 2:0 (1:0), DVSC?PAFC 1:2 (0:2), Mol Fehérvár FC?ÚFC 0:2 (0:0), de a tabellát továbbra is a 18 pontos Fehérvár vezeti.