Végre nyert a Szeged

Futballünnep 8 góllalGyőztes meccsen vette birtokba új otthonát a Szeged-Csanád Grosics: 3:0-s félidő után 5:3-ra legyőzte a Csákvár csapatát a labdarúgó NB II tegnapi 8. fordulójában, a Szent Gellért fórumi első mérkőzésén. Az új stadionban az M4 Sport kamerái mellett csaknem 3000 néző és remek hangulat fogadta a csapatokat.

A 7. forduló után a hazaiak nyeretlenül álltak a tabella 18. helyén, a vendégek viszont rosszabb gólkülönbséggel másodikok voltak. A Csákvár kezdett jobban, de lehetőségeit nem tudta gólra váltani, majd a Szeged átvette a kezdeményezést, több ígéretes helyzetet is kidolgozott, és Germán Tamás mesterhármasával 7 perc alatt jelentős előnyre tett szert. Előbb a csapatkapitány a 23. percben közelről volt eredményes, majd a 26. percben büntetőből talált be, végül a 30. percben távoli bombája is a hálóban kötött ki.

A II. félidő elején Baracskai Roland csákvári csapatkapitány egy tetszetős fejessel szépített, Daru Bence pedig szorossá tette az állást a góljával. Hazai részről Kóródi Nándor kiváló egyéni akció végén volt eredményes a 76. és a 80. percben is, az 5:3-as végeredményt pedig Tamás Nándor állította be a rendes játékidő végén.

Ez volt az első mérkőzés a Szent Gellért Fórumban, amelynek tavaly áprilisban tették le az alapkövét. Az egykori Napfény Kemping mintegy tízhektáros területén 8256 férőhelyes stadion, rendezvényközpont, három hibrid műfüves pálya, szabadtéri színpad és lelátó, amfiteátrum, teniszpálya, műanyag borítású grundfocipálya, játszótér, illetve háromsávos, 100 méteres futópálya is épült. A beruházás 13,4 milliárd forintba került.

A komplexumot augusztus végén Plácido Domingo spanyol operaénekes, karmester koncertjével nyitották meg a közönség előtt, a Szeged-Csanád Grosics pedig a tervek szerint később, az ősz folyamán az olasz Lazióval játszik stadionavató mérkőzést, addig is a hazai NB II-es meccseit mostantól az új arénában rendezi.

A Merkantil Bank Liga 8. forduló további eredményei: Vác FC?Duna Aszfalt Tiszakécske 0:0, Szolnoki MÁV FC?WKW ETO FC Győr 0:2 (0:1), BFC Siófok?Budaörs 2:0 (0:0), Gyirmót FC Győr?Dorogi FC 1:2 (1:2), Szombathelyi Haladás?Soroksár SC 0:1 (0:1), Budafoki MTE?FC Ajka 1:3 (1:1), MTK Budapest?Kazincbarcika 1:0 (1:0), Nyíregyháza Spartacus FC?Vasas FC 0:2 (0:0), a Békéscsaba szabad volt. Szolnoki győzelmével 1. ETO FC Győr 17, 2. BFC Siófok 16, 3. Budafoki MTE 15, 4. Csákvár 15, 5. MTK 15, 6. Vasas 11, 7. Gyirmót FC Győr 11 pont.